Instagram direk mesaj bölümü artık uygulamanın en çok kullanılan bölümlerinden biri haline geldi. Sadece fotoğraf paylaşımı yapılan bir uygulama olmaktan daha öte geçmeye çalışan Instagram’ın, bu noktada Instagram direk mesaj bölümünü güncelleyerek çok daha işlevsel hale getirmeye başladığını da gördük.

Sosyal medya devinin direk mesaj özelliğine son olarak kaybolan fotoğraflar sistemini eklediğini görmüştük. Kullanıcıların anında direk mesaj menüsünden kaybolan fotoğraf ve video göndermelerini sağlayan güncelleme sonrasında ise Instagram direk mesaj bölümü bir kez daha güncellendi. Bu kez link sistemi değişiyor.

Instagram Direk Mesaj Link Sisteminde Yenilenme

Yayınlanan güncellemeyle beraber, kullanıcıların artık Instagram direk mesaj üzerinde bağlantılı link göndermeleri mümkün hale geldi. Söz konusu güncellemeyle beraber kullanıcılar Instagram direk mesaj üzerinde link gönderimi yaptıklarında, linkleri kopyalayıp web üzerinde yeniden açmak zorunda kalmayacak. Bunun yerine gönderilen linkler direk olarak bağlantılı şekilde gelecek. Kısacası gelen linklere tıkladığınızda doğrudan linki açabileceksiniz.

Ayrıca gelen linklerin artık ön izlemesi de görüntülenebilecek. Tabi ki ön izleme kısmında görüntülediğiniz alana da tıklanınca yine bağlantıyı açabileceksiniz. Dış web bağlantıları için izin verecek olan yeni sistemin kullanımıyla beraber, direk mesajın anlık mesajlaşma uygulamalarından da neredeyse bir farkı kalmamış oldu.

Üstelik Instagram direk mesaj sistemini bu şekilde güncelleyen Instagram, söz konusu güncellemeyle beraber bir de bonus sunuyor. Bonus olarak kullanıcılar artık resim ve video gönderirken, sohbet ekranında gönderilen resim ve videolar kırpılmamış orijinal ön izleme biçimleri kullanabilecek. Bunun da etkili bir artı nokta olduğunu belirtelim.

Instagram Dış Web Link Güncellemesi Nasıl Alınır?

Instagram direk mesaj sisteminde sunulan güncellemeyi almak için Instagram 10.22 sürümünü yüklemiş olmanız gerekiyor. Burada bir kötü haber vermek gerekirse şu an için güncelleme sadece iOS işletim sistemlerine gelmiş durumda. iOS kullanıcıları doğrudan yeni güncellemeyi yükleyerek kullanıma geçebilir.

Daha Fazla Oku  Anonymous Türkiye İle ilgili İlginç Bir Açıklama Yaptı

Fakat Android işletim sistemi kullanıyorsanız bu özellik için beklemeniz gerekecek. Instagram güncelleme takvimine bakacak olursak bir süre daha yeni güncellemenin Android için gelmeyeceği düşünülüyor. Yine de bizim beklentimiz kısa süre sonra Instagram direk mesaj güncellemesinin Android içinde yayınlanacak olması.