Instagram artık sosyal medyanın en çok ilgi göre uygulamalarından biri haline geldi. Her geçen gün biraz daha ilgi çekmeyi başaran ve her geçen gün kullanıcı sayılarını da arttıran Instagram, sürekli olarak yeni güncellemelerde yayınlamayı ihmal etmiyor. Sürekli yayınladığı yeni güncellemelerle beraber çok daha kararlı bir sürüme dönüşen Instagram’ın son güncellemelerinden sonra ise yeni bir sorun ortaya çıktı. Zira bir kez daha bu noktada yeni sorun güvenlik ile ilgili oldu.

Instagram sorunu
Instagram güvenlik sorunu

Söz konusu sorun konusunda Instagram bile kullanıcıları uyardı. Zira söz konusu sorunda kullanıcıların dolandırıcılar tarafından hesaplarının ele geçirildiğini belirtelim. Hesapları ele geçirilen kullanıcılar için ise profilden direk olarak tüm fotoğrafların silindiği ve anlık olarak cinsel içerikli paylaşımlar yapıldığı belirtiliyor. Bu paylaşımlarla beraber diğer kullanıcılara kısaltmış linkler sunularak sitelere yönlendirme yapılıyor. Instagram filtrelerini bile geçen paylaşımlar sonrasında ise linklere tıklayan kullanıcıların hesapları da çalınıyor. Oldukça büyük bir güvenlik açığına neden olan sorun için ise Instagram’ın da belli başlı bazı güvenlik önlemleri almaya başladığını da söylemek gerekiyor. Özellikle kullanıcıların hesaplarındaki ani değişmelere karşı önlem almaya çalışan Instagram’ın konu hakkında kullanıcılara bilmedikleri bağlantılara tıklamamaları konusunda uyarılarda yapıldı. Sorunun nasıl çözüme kavuşturulacağı ise merak konusu oldu.

Bir önceki yazımız olan Instagram İş Modeli Değişiyor başlıklı makalemizde instagram, Instagram dükkan ve Instagram güncelleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Oku  Instagram Şifre Güvenliği Konusunda Artık Daha Başarılı