Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olsa da Instagram’ın da hala belli başlı sorunları yok değil. Zira her ne kadar sürekli yeni güncellemeler alsa da Instagram’ın söz konusu güncellemelerde daha çok yeni özelliklere ağırlık vermesi uygulamanın sorunlarının devam etmesine neden oluyor. Uygulamada yaşanan sorunların devam etmesi durumunda ise kullanıcıların Instagram’a şikayetlerinin epey bir artmaya başladığını da söylemek gerek. Zira Instagram’da yayınlanan paylaşımlarda da bu durumla sıkıntılara neden olabiliyor. Yayınlanan son güncelleme ile beraber Instagram’da yaşanan en büyük sorunlardan birinin ise donma sorunu olduğunu da belirtelim. Zira kullanıcılardan Instagram’a gönderilen mesajlara da bakacak olursak uygulamada resim görüntüleme aşamasında donma ve takılmalar yaşanıyor.

Instagram-Donma-Sorunu

Uygulamanın son güncellemesiyle beraber daha da artmaya başlayan donma sorunları özellikle Android işletim sistemli telefonlarda ortaya çıkmaya başladı. Paylaşımla arasında geçiş yaparken ve paylaşımların devamı şeklinde eski paylaşımları görmek istediğinizde yaşanan donma sorunları ise uygulama kullanımını epey bir etkiledi. Zira donma sorunlarının sadece ana sayfalarda olmadığını bunun dışında video görüntülemelerinde de bu tip sorunlar yaşandığını da belirtelim. Instagram’da son güncellemeden sonra yaşanan bu donma sorunlarının nasıl çözüleceğine bakalım.

  • Söz konusu sorunun güncelleme kaynaklı olduğuna emin olmanız gerekiyor. Yani öncelikle internet bağlantılarınızı kontrol etmeli ve mobil veri ile bağlanıyorsanız bağlantınızı kablosuz ağa çevirmeniz gerekiyor. Henüz Instagram donma sorunları hakkında bir açıklama yapmamış olsa da söz konusu sorunun internet kaynaklı olmaması durumunda yapacağınız birkaç işlem bulunuyor.
  • Bunun için öncelikle yapmanız gereken akıllı telefonunuzdan ayarlarlar kısmına girmek. Uygulama menüsü üzerinden ayarlar kısmına girdiğinizde buradan ise uygulamalar kısmına geçiş yapmanız gerekecek. Zira uygulamalar kısmı içerisinden Instagram uygulamasını bulmanız gerek. Instagram uygulamasını bulup tıkladığınızda ise karşınıza gelen ekrandan belli başlı ayarların görüntülendiği bir ekran ile karşılaşacaksınız. Bu ekran üzerinden ise yapmanız gereken “ön belleği” temizle seçeneğine basmanız gerekiyor. Bu şekilde Instagram ön belleğini temizleyerek uygulamanın donma sorunlarını giderebilirsiniz. Tabi bunun kalıcı bir çözüm oluşturmadığını da söylemek lazım. Bunun için kısa süre içerisinde Instagram mini bir güncelleme yayınlayacak gibi.