Bir bir Snapchat özelliklerini almasıyla beraber adeta uygulama içerisinde yeni bir uygulama oluşturan Instagram, son dönemlerde canlı yayın özelliği üzerine çalışmalara başladı. Facebook’un duyurusunun hemen ardından gelen yeni güncelleme ile beraber gündeme gelen Instagram artık canlı yayın özelliğini devreye sokmuştu. Henüz tüm mobil işletim sistemleri için ve tüm bölgeler için yayına da geçirilmeyen canlı yayın güncellemesiyle beraber bir Snapchat özelliği olan kaybolan fotoğraflar özelliğinin de kullanıma başladığını belirtelim. Canlı yayın özelliğine nazaran tüm işletim sistemleri için ve tüm bölgeler için yayınlanan güncelleme ise sosyal medyanın en çok konuşulan konularından biri oldu. Instagram Ekran Görüntüsü sisteminin de yine kaybolan fotoğraflarla beraber yeniden gündeme geldiğini de belirtelim.

Instagram Ekran Görüntüsü Bildirimi Sosyal Medyayı Salladı

Yeni güncelleme ile beraber gelen kaybolan fotoğraflar özeliğinin en çok konuşulan yönü ise Instagram Ekran Görüntüsü bildirimi olmuştu. Zira kullanıcılara gönderilen Direct mesajların ekran görüntüsünün alınması durumunda artık Instagram’ın doğrudan mesajı gönderen kullanıcıya ekran görüntüsü alındığına dair bildirim gönderileceğinin açıklanması kafaları karıştırmıştı. Atılan tüm bu adımlardan sonra sadece Direct mesajlarda gönderilen kaybolan paylaşımların bildirim sistemine dahil olduğunun açıklanması ise Instagram’ın gündem olmasını engelleyememişti.

Instagram Ekran Görüntüsü Bildirimi
Instagram Ekran Görüntüsü Bildirimi

Bildirim Desteği Büyüyor Mu?

İyi ya da kötü. Eleştirilse ya da beğenilse de Instagram Ekran Görüntüsü bildirimi sistemi Instagram’ın çok kısa bir süre içerisinde sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Sadece özelliğin kullanılması bile Instagram’ın gündem olmasına neden olunca Instagram’ın söz konusu özelliği genişleteceği de ortaya çıkmaya başladı. Instagram Ekran Görüntüsü bildirimi sistemini artık sadece Direct mesaj kaybolan fotoğrafları için de geçerli olmayacağı düşünülüyor.

Daha Fazla Oku  Bergüzar Korel Son Instagram Paylaşımı İle Korkuttu

Zira Instagram’ın artık Instagram Ekran Görüntüsü bildirimini genişleterek normal paylaşımlar ya da etiketler için de kullanılabileceği düşünülüyor. Henüz konu hakkında Instagram tarafından yapılmış doğrudan bir açıklama yok. Fakat Instagram Ekran Görüntüsü bildiriminin bu kadar çok konuşulması ve Instagram’ın da her zaman olduğu gibi çok konuşulan bir sistemin üzerine gideceğinin düşünülmesiyle beraber bildirim özelliğinin kapsamının genişleyeceği düşünülüyor. Bundan sonraki aşamalarda uygulamanın benzeri adımlar atıp atmayacağı da merak konusu.