Instagram, güncelleme hızını arttırmayı başarmış olan sosyal medya devlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Facebook politikaları gereğince çok sık güncellemeler yayınlayan ve uygulamayı çok daha işlevsel bir konuma getiren Instagram, son olarak ise etiket takip özelliğini duyurmuştu. Uygulama içi etiket sisteminin çok daha aktif bir şekilde kullanılmasını sağlayacak olan Instagram Etiket Takip sistemi ise ilk gündem %20’nin üzerinde genel aktiflik oranlarına ulaşmaya başardı.

Bu güncellemenin kullanıcılar tarafından da sevildiği anlamına geliyor. Epey beğeni ile karşılanan yeni güncellemenin, hala bazı sorunları olduğunu da görüyoruz. Kullanıcılardan gelen mesajlarda bu konuda en sık yaşanan sorunun ise güncelleme alamama sorunu olduğu görülüyor. Peki, Instagram Etiket Takip sistemi güncellemesini hala alamayan kullanıcılar ne yapmalı? Güncelleme neden gelmiyor?

Instagram Etiket Takip Güncelleme Sorunu

Bu sorun, daha çok Android kullanıcılarının yaşadığı bir sorun olarak göze çarpıyor. Instagram zaten güncellemelerini genelde bölgesel olarak kullanıcılarına sunuyor. Yani güncellemeler bir anda herkes için yayına girmiyor. Ülkemizde olduğu gibi bazı bölgelerde yeni güncellemeleri duyurulmasının ardından 1-2 hafta gibi bir süre boyunca beklemek gerekebiliyor. Fakat burada farklı bir durum söz konusu. Instagram yeni güncellemesini duyuralı neredeyse 1 ay olacak ve Instagram Etiket Takip özelliği tüm kullanıcılar için yayınlanmış durumda. Eğer güncellemeyi hala alamadıysanız, Instagram uygulamanızda bir sorun olduğunu gösteriyor.

Instagram Etiket Takip

Instagram Etiket Takip güncellemesi için bu sorunu yaşayan kullanıcıların ise yapabilecekleri bazı çözümler var. Tabii ki ilk öneri uygulamayı yeniden güncel şekilde yüklemeniz konusunda. Uygulamayı silip, ardından ise arta kalan dosyalarını temizleme programları aracılığıyla sildikten sonra telefonunuzu yeniden başlatıp, temiz kurulum dediğimiz tekrar kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde güncel sürümü indirebilirsiniz.

Daha Fazla Oku  Heidi Klum Instagram Paylaşımıyla Sosyal Medyayı Salladı

Diğer bir yöntem ise verileri temizleme yöntemi olacaktır. Bazı durumlarda uygulamanın ön belleği çok dolu olduğu zaman güncellemeler düzgün bir şekilde yüklenemeyebiliyor. Bunun için yapacağınız işlemler ise oldukça basit.

  • İlk yapacağınız telefonunuzun ayarlar bölümüne ardından da “uygulamalar” bölümüne girmek. Bu bölüme girdikten sonra ise uygulamayı bulmanız gerekecek.
  • Instagram uygulamasını bulup, özellik menüsünü açmanız gerekiyor.
  • Ardından ise “ön bellek temizle” sekmesini seçmeniz ve ön belleği temizlemeniz gerekiyor. Ayrıca “verileri temizleme” seçeneğini kullanmanızın da oldukça artı katabileceğini belirtelim.

Tüm bu işlemlere rağmen Instagram Etiket Takip güncellemesini hala alamıyorsanız, Google Play Store sürümünü kontrol etmeniz gerekiyor. Google Play Store uygulama mağazanızı da güncellemeniz gerekebilir. Bu kısımda da sorun olmamasına rağmen güncellemeleri alamıyorsanız, Instagram destek sayfalarına başvurmanız gerekebilir. Destek talebi sonrasında sorunun çözümü için uygulama yetkililerinden yardım alabilirsiniz.