Sosyal medyanın en çok konuşulan uygulamalarının arasında gösterilen Instagram, fotoğraf ve videoların paylaşıldığı bir platform olarak öne plana çıkmakta. Instgaram’ın fotoğraf ve video paylaşımları yapılarak kullanılması aslında özel hayatın gizliliği konusunu da gündeme getirmekte. Zira standart kullanımda Instagram üzerinden paylaşımını yaptığınız fotoğraf ve videolar doğrudan hemen herkes tarafından görüntülenebilir hale geliyor. Bunun için kullanıcıların sizi takip etmesine de gerek olmadığını söylemek gerekiyor. Yani kullanıcılar sizi takip etmese de Instagram hesabınızdan yapılan tüm paylaşımlar görüntülenebiliyor. Tabi bu durum için uygulamanın Instagram Gizli Hesap özelliği gibi ekstra çözümlerde kullanıcılara sunulmakta. Instagram Gizli Hesap özelliğini kullanarak Instagram hesabınız üzerinden yaptığınız paylaşımlar sadece takipçileriniz tarafından da görüntülenebilir hale getirilebiliyor. Sadece takipçileriniz için değil isterseniz sadece hesabınızı arkadaşlarınız için de görünebilir hale getirmeniz mümkün.

Instagram Gizli Hesap

Yeni Güncelleme İle Yeni Özellikler Geldi

Instagram Gizli Hesap özelliği ile beraber uygulama kullanıcılara bu şekilde birçok ayrıcalık sunsa da aslında gizli hesap kullanım özelliğinin de eksikleri yok değil. Bu konuda en büyük eksiklik ise aslında bir açık olarak da gösterilmekte.

Zira şimdiye kadar Instagram üzerinden yaptığınız paylaşımları gizli hesaba aldığınızda sadece takipçileriniz görebiliyor olmasına karşın takipçilerinizi listenizden çıkarmanız pek mümkün olmuyordu. Bu durumda da Instagram Gizli Hesap geçişi yapmadan önce takipçilerinizi de düzenlemeniz gerekiyor. Bu konuda birçok şikayet alan Instgaram’ın sonunda dün itibariyle yayınlanan yeni güncelleme ile beraber artık gizli hesapların bu özelliği de tamamen düzeltildi.

Yeni Güncelleme İle Neler Değişti?

Instagram tarafından açıklanan yeni güncellemeden değinilen özellikle beraber artık kullanıcılara gizli hesap için ekstra çözümler sunuluyor. Kullanıcıların yapması gereken işlem ise oldukça basit. Zira artık sisteme gelen yeni özellikle beraber doğrudan Instagram Gizli Hesap kullanımı yaparken istemediğiniz kullanıcıları takipçi listenizden çıkarabiliyorsunuz. Bu kullanıcıların takipçi listenizden çıkarılması durumunda tıpkı takipçiniz olmayan hesaplarda olduğu gibi bu kullanıcılarda Instagram paylaşımlarınızı görüntüleyemiyorlar.

Daha Fazla Oku  Instagram’ın Yeni Video Güncellemesi Neleri Değiştirecek

Özellikle takipçi listesinden çıkarılan kullanıcılara da bildirim gitmemesi gizli hesap özelliğinin tam anlamıyla kullanılmasını da sağlıyor. Söz konusu güncelleme sonrasında yeni gelen özellikle beraber Instagram kullanıcı güvenliği konusunda da yeni çözümler kullanıcılara sunulmuş oldu. Bundan sonra Instagram’ın benzeri güncellemeleri için nasıl adımlar atacağı ise merak konusu.