Özelliklerini geliştirmeye tüm hızı ile devam eden Instagram, son dönemde hikayeler bölümüne odaklanmaya başladı. Aktiflik rakamlarının 250 milyona ulaşmasından sonra daha da önem verilen hikayeler bölümünü renklendirmek için birçok çalışmada yapılıyor. Kullanıcıların bu konuda en çok beğendikleri nokta, kısa süre önce eklenen yüz filtreleri. Sadece hikayeler bölümü için geçerli olmasa da genelde hikayeler bölümünde kullanılan yüz filtreleri, belli aralıklarla güncellenmeye de devam ediyor. Son olarak teknoloji devi özelleştirilebilir yüz filtrelerini kullanıma sunmuştu. Şimdi ise Instagram’ın yeni bir yüz filtresini daha duyurduğu haberi geldi. Açıkçası bu yeni yüz filtrelerinin biraz farklı bir tarzı olduğunu belirtmek gerekiyor. Gökkuşağı Filtresi olarak duyurulan filtreye bakalım.

Instagram Yeni Gökkuşağı Filtresi

Doğrudan Instagram tarafından duyurulan Gökkuşağı Filtresi, yüz filtrelerine yeni bir tanım getirmekte. Yeni filtre sayesinde, kullanıcılar Gökkuşağı Filtresi kullanarak resimlerine gökkuşağı renklerini ekleyebiliyor. Üstelik yeni filtreler, kullanıcının istediği şekilde konumlandırılabiliyor. İsterseniz gökkuşağını renklerini, yatay olarak resminizde kullanabiliyorsunuz isterseniz de dikey konumlandırma yapabiliyorsunuz. Renklerin alanını genişletebiliyor ya da daralta biliyorsunuz. Kısacası söz konusu yeni filtre, diğer filtrelerde olduğu gibi düzenlenebiliyor. Filtrelerin düzenlenmesi kısmında tercih size kalmış.

Instagram Gökkuşağı Filtresi

Tüm bunlara ek, son aşamada yeni yüz filtrelerinin iOS için Instagram 10.28 sürümünden sonra yayına girdiğini, Android işletim sistemleri için ise Instagram 10.29 sürümünden sonra yayına girdiğini belirtelim. Bu güncellemelerin altında bir sürüm kullanıyorsanız Gökkuşağı Filtresi uygulamaya eklenmemiş olacak.

Daha Fazla Oku  Iphone Mesaj Sorunu Sosyal Medya Uygulamalarını Da Etkilemeye Başladı