Instagram geçtiğimiz günlerde bir büyük güncelleme haberi daha vermişti. Genel olarak son dönemde Snapchat uygulamasında var olan hemen her özelliği güncelleme olarak almaya başlayan uygulama Facebook tarafından bu konuda yapılan son açıklamalardan sonra iki büyük güncelleme daha almıştı. Resimlerin hikayesi özelliği olarak bilinen hikayeler bölümüne eklenen yeni güncellemelerin ilki ise canlı yayın özelliği olmuştu. Canlı yayın özelliğinin gelmesini sağlayan Instagram güncellemesinden sonra ise uygulamada birçok sistem değiştirildi. Özellikle uygulamanın canlı yayın dışında uygulama eklediği kaybolan fotoğraflar özelliği büyük oranda beğeni toplamıştı.

Yine Snapchat Uygulaması Örnek Alındı

Canlı yayın dışında uygulamaya eklenen bir diğer özellik olarak öne çıkan kaybolan fotoğraflar özelliğinin kullanımı ve detaylarının ise tıpkı Snapchat uygulamasında olduğu gibi bir düzene sahip olduğunu da belirtelim. Asıl merak edilen konulardan biri kaybolan fotoğrafların gönderimi sonrasında yaptığımız gönderileri nasıl görebileceğimiz. Aslında tıpkı Snapchat uygulamasında olduğu gibi Instagram’ın bu konuda da hemen hemen benzer imkanlar sunduğu belirtelim.

Instagram-canlı-yayın

Zira söz konusu özellikle beraber gönderdiğiniz kaybolan fotoğraf paylaşımlarınızı ne yazık ki sonradan görme gibi bir durum mümkün değil. Fakat bunun dışında gelen kutunuz bölümünden gönderdiğiniz paylaşımın yeniden, oynatılmadığı yeniden gösterilip gösterilmediği ve ekran görüntüsü alınıp alınmadığı hakkında bilgi alabiliyorsunuz. Eğer yaptığınız gönderi bir kez daha oynatılmışsa mesajlar bölümünde bu gönderi için yer alan ok işareti içi dolu bir hale geliyor. Yani bir nevi WhatsApp üzerinde kullanılan karşı taraf gördü ibaresi gibi. Bunun dışında zaten ekran görüntüsü alındığında da Instagram mesajlarınızda buna dair bildirimleri görebiliyorsunuz.

Daha Fazla Oku  Hamile Olmak Bile Kim Kardashian’ı Durduramıyor