Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Instagram, uzun süredir yayınlamaya devam ettiği güncellemelerine bir yenisini ekledi. Instagram güncelleme ile bu kez ise kullanıcılara daha önce birkaç kez açıklaması yapılmış olan canlı yayın özelliğini sunmaya başladı.

Instagram’ın canlı yayını özelliğinin devreye girmesini sağlayan güncellemeyle beraber ise Instagram 10.0.1 sürümüne yükseltildi. Söz konusu güncelleme ile beraber resimlerin hikayeleri kısmına birçok yeni özellik eklendiğini de belirtelim. Eklenen tüm bu yeni özellikler içerisinde tabi ki sadece canlı yayın özelliği de yer almıyor. Bunun dışında Instagram Direct özelliğine de kaybolan resimler adı verilen yeni bir özellik ekleniyor.

Instagram güncellemesi
Instagram güncellemesi

Instagram Güncellemesinde Hata Mesajı

Android, Windows Phone ve iOS işletim sistemleri için yayınlanan güncelleme ile beraber gelen tüm bu yeni özelliklerin bazıları şu an için sadece iOS işletim sistemlerinde çalışıyor. Çok kısa bir süre içerisinde diğer işletim sistemlerine de eklenmesi beklenen tüm özelliklerle beraber gündeme gelen bir diğer konu ise Instagram güncelleme sorunu.

Zira özellikle Android işletim sistemlerinde bazı kullanıcılar güncelleme yapmak istedikleri sırada hata mesajı ile karşılaşıyor. Kullanıcıların karşısına çıkan hata mesajları sonrasında güncelleme de gerçekleştirilemiyor.

Sorunu çözmek ve Instagram güncellemesi yapmak için ise deneyebileceğiniz birkaç yöntem var. Bunlardan ilki Instagram uygulamasını ön bellek verileri dahil tamamen silmek. Instagram uygulamasını sildikten sonra ise telefonunuzu yeniden başlatıp daha sonra tekrar Instagram uygulamasını yüklemeniz gerek. Bu şekilde Instagram’ın en güncel versiyonunu yüklemiş oluyorsunuz.

Daha Fazla Oku  Kenan Sofuoğlu’dan Şehitlere Duygusal Veda