Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, geçtiğimiz günlerde yeni bir zafer haberini kullanıcılarla paylaşmıştı. Zira Instagram’ın kendi blog hesabı üzerinden yaptığı açıklamada artık kullanıcı sayılarının 500 milyona ulaştığını belirtilmişti. Sadece kullanıcı sayılarında yaşanan 100 milyon kişilik artış değil bunun yanında Instagram’ın günlük kullanıcı sayısı da bir hayli şaşırttı. Aynı açıklamada Instagram’ın günlük ziyaret sayısının da 300 milyon olduğuna yer verildi. Instagram’ın elde ettiği bu başarısı sonrasında da henüz birkaç gün geçmesine rağmen yeni güncelleme haberleri de gelmeye başladı.

Artık Çeviri Desteği Verilecek

Instagram’a bu kez ise dil konusunda ciddi bir çalışma yaptığı açıklandı. Resmi Instagram hesabından duyurulan yeni güncellemeyle beraber artık kullanıcıların hem Instagram’a açıklama bölümünde hem de paylaşımlarda kullanılan ifadelerde çeviri desteği alabilecekleri açıklandı. Google tarafından sunulan site çevirisi sistemini kullanacağı düşünülen Instagram’ın yorumlara bile çeviri desteği getirmesi bekleniyor. Tüm bunlarla beraber yeni güncellemenin ne zaman yayınlanacağı konusunda da şuan için bir açıklamaya yer verilmedi. Ayrıca ülkemiz kullanıcıları içinde bir kötü haber verildi. Şuan için yapılan açıklamaya göre henüz Instagram’da Türkçe çeviri desteği yer almayacak. Instagram’ı en çok kullanan ülkelerden biri olmamıza karşın Instagram’ın ilk etapta dil desteğini vermeyecek olması uygulamanın evrensel olarak gösterilen diller için çeviri imkanı vereceğini düşündürdü. Türkçe dil desteğinin ne zaman geleceği ya da gelip gelmeyeceği konusunda ise her hangi bir açıklamada bulunmuyor.

Instagram çeviri güncellemesi
Instagram çeviri

Instagram Güncellemelerine Devam Edecek

Bununla beraber son dönemde Instagram’ın uygulamada köklü değişikliklere imza atan güncellemelerine de devam edeceği açıklandı. Instagram bu noktada gelen sorulara ise kullanıcılara daha iyi deneyim sunmak için sürekli güncellemelerine devam edeceklerini yazarak karşılık verdi. Bundan sonraki güncellemenin ne zaman yayınlanacağı ve ne konuda olacağı ise şimdiden merak konusu.