Sanal fotoğraf albümü olarak değerlendirilmeye başlayan Instagram son dönemin en gözde olan uygulamaları arasında. Sadece uygulama olarak değil bunun dışında artık bir nevi moda haline gelen Instagram tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bir hayli fazla kişi tarafından kullanılıyor. Hatta geçtiğimiz günlerde de yapılan açıklama ile beraber Instagram’ın ülkemizde tam 22 milyon kişi tarafından kullanıldığı da belirtilmişti. Doğrudan Instagram yetkilileri tarafından açıklanan bu rakamlara ek olarak Instagram’ın dünya geneli kullanıcı sayısının da 500 milyonu da geride bıraktığı belirtilmişti.

Instagram-Android

Bu rakamlarla beraber dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olarak dikkat çeken Instagram’ın bu kadar çok gündemde olması haliyle Instagram üzerinde yaşanan gelişmelerin anında gündem olmasına neden oluyor. Öyle ki Instagram için yayınlanan yeni güncelleştirmelerde yine uygulamanın bir anda gündeme oturmasına neden olmakta. Bu şekilde bir güncellemede geçtiğimiz günlerde yayınladı. Instagram tarafından yayınlanan yeni güncelleme ise bu kez ilk olarak sadece iOS için yayınlanmıştı. Paylaşımlarınıza artık takipçileriniz tarafından gelen beğenileri takipçilerinizin isimleri ile görüntülenmesini sağlayacak olan güncelleme iOS işletim sistemi için yayınlandıktan sonra kısa süre içerisinde kullanıcılardan büyük oranda beğeni kazandı. Beğenileri kimlerin yaptığının isim olarak görüntülenebiliyor olması beğenilen bir güncelleme olarak dikkat çekerken söz konusu güncellemenin Android için yayınlanıp yayınlanmayacağı da merak konusu olmuştu.

Instagram ise bu konuda bir açıklama yapmadan kısa süre içerisinde söz konusu güncellemeyi Android için de kullanıma sundu. 9.5.5 sürümü ile beraber sunulan güncelleme iOS güncellemesi ile bire bir aynı özellikleri Android işletim sistemlerine getirdi.

Daha Fazla Oku  Yangın Selfiesi Sosyal Medyayı Karıştırdı