Bu yazımızda Instagram hesap kapatma işleminden bahsedeceğiz. Geçtiğimiz yıllarda Instagram’ın Facebook tarafından satın alındığını bir çoğunuz duymuştur, bu işlemin ardından bir çok Instagram kullanıcısının tepki amaçlı Instagram hesabını sildiğini de duymuş olabilirsiniz.

Bir çoğunuz da zaman zaman belirli nedenlerden dolayı Instagram hesabını dondurmak ya da Instagram hesabını tamamen kapatmak istemiş olabilirsiniz ancak Instagram uygulamasına girdiğiniz böyle bir seçenek olmadığını fark edeceksiniz.

Instagram hesabınızı kapatmak için öncelikle uygulama değil hesabınıza bilgisayardan ya da telefondan web tarayıcısı ile giriş yapmalısınız.

 


 

Instagram Hesabı Silmek İçin İzlenmesi Gereken 5 Adım

1) İlk olarak tarayacınızdan instagram.com‘a adresine girerek, instagram hesabınızla giriş yapıyorsunuz.

instagram giriş sayfası

 

2) Daha sonra tarayıcınızdan https://instagram.com/accounts/remove/request/ adresini açın.

instagram hesap silme işlemi

3) Hesap kapatmak için nedeninizi seçin.(Örnek: Privacy concerns)

4) Daha sonra sizden tekrar şifrenizi girmeniz istenecek, şifrenizi girin ve Permanently deactivate my account (Hesabımı kalıcı olarak kapat) yazan linke tıklayın.

5) Çıkan onay kutusunda tamamı tıklayın, ve artık instagram hesabınız kalıcı olarak geri açılamamak üzere kapatılmıştır.


 

Önemli not: Bu işlemler instagram hesabınızı dondurmaz, kalıcı olarak siler ve kullanıcı adınız başkası tarafından tekrardan kullanılabilir.

Instagram hesap kapatma işlemi ile ilgili sorularınız olursa, konu altındaki yorum kısmında sorabilirsiniz.

 

Daha Fazla Oku  Instagram Hesap Dondurma İşlemi Ve Detayları