Sosyal medya alanında en çok öne çıkan uygulamalardan biri olan Instagram özellikle hikayeler güncellemeleri ile gündeme gelmeyi başarmıştı. Artık daha çok hikayeler özelliği üzerinde yaptığı değiştirmeler ve yeniliklerle gündeme gelen uygulamanın kısa süre önce yeni bir özelliğinin daha güncelleme ile devreye gireceği de belirtilmişti. Doğrudan Instagram tarafından yapılan açıklama ile beraber beklendiği gibi yine hikayeler özelliği için yeni güncellemeler göreceğimiz açıklanmıştı. Instagram tarafından yapılan açıklama sonrasında ise hikayeler özelliğine gelecek olan yeni güncellemelerin içerikleri de ortaya çıkmıştı. Duyurusunun üzerinden kısa bir süre geçtikten sonra Instagram sonunda yeni hikayeler özelliklerini de kullanıma sundu.

Instagram Hikayeler

Hikayeler Paylaşımları Üzerinde Reklam Dönemi

Öncelikle yeni Instagram güncellemeleri hakkında detaylı bilgi verelim. Yeni güncelleme tamamen reklam sistemi ile alakalı. Instagram’ın reklam gösterimine başlamasının ardından reklam gelirlerini de bir hayli artmaya başlamıştı. Instagram’ın yeni güncellemesi de aslında bu reklam sistemi başarısı ile beraber gündeme gelmeye başladı. Instagram reklamlarda başarılı olunca yine sevilen yeni özelliklerinden biri olan hikayeler özelliğine de reklam sistemlerinin eklenmesi kararı alındığı açıklanmıştı. Bu şekilde Instagram’ın reklam gelirlerini de daha fazla arttıracağı da düşünülüyor. Yeni güncelleme sonrasında artık hikayeler paylaşımlarında da reklamların gösterilebiliyor olması ise tek yenilik olmayacak.

İstatistik Özelliği Kullanımda

Hikayeler paylaşımlarında yer alan yeni reklam gösterme düzenlemesinden sonra reklam sistemi konusunda yeni araçlar tanıtıldı. Aslında bu araçlarda yine Instagram reklamları için kullanılan araçlar arasında gösterilebilir. Zira yeni kullanıma sunulan reklam araçları sayesinde artık hikayeler reklamlarında da istatistik özellikleri kullanılabilir hale getirildi. Bu sayede paylaşımlarında reklam yayını yapan markaların, işletmelerin paylaşımlarının ne kadar ilgi gördüğünü görebilecek.

Daha Fazla Oku  Özge Uzun TRT’den Ayrıldığını Instagram’dan Açıkladı

Bunun dışında paylaşımları görüntüleyen kullanıcıların istatistikleri de tutulacak. Yaş aralığı ne? Paylaşımların gösterilme oranı ne? Gibi birçok konuda da işletmeler ya da reklam yayını yapan markalar bilgi alabilecek. Kullanıma sunulan her iki yeni özelliğinde nasıl tepki toplayacağı da şimdilik merak konusu.