Instagram’da hikayeler paylaşımları yapan kullanıcılar için önemli bir değişiklik gündeme oturdu. Sosyal medyada, son dönemin en çok gündemde olan uygulamalarından biri olan Instagram’ın, yine en çok kullanılan hikayeler bölümü için gelecek bu değişiklikte yine başrol Facebook oldu. Söz konusu değişiklikle beraber Facebook hikayeler bölümünde yapılan paylaşımların, doğrudan Instagram hikayeler bölümünde de yer alacağı belirtildi. Bu değişiklikle beraber Facebook hikayeler bölümüyle, Instagram hikayeler bölümü birleşiyor mu soruları gündeme geldi? Peki değişimin altında yatan sebep belli mi? Facebook konu hakkında nasıl bir açıklama yaptı? Detaylı olarak açıklayalım.

Instagram’ın Hikayeler Popülaritesi Kullanılacak

Alınan kararın altında yatan neden, Facebook’un kullanıcı aktivitesini artırmak. Sosyal medyanın lideri konumunda yer alan Facebook’un, hikayeler güncellemesinin ardından bu bölümün kullanımlarını bir türlü artıramadığı ve bu nedenle de Instagram’ın popülaritesinden yararlanılmak istendiği açıklandı. Öyle ki Instagram hikayeler bölümünün kullanımı, başlı başına sosyal medya uygulamalarının kullanım oranlarını geçmeye başladı.

250 milyon aktif kullanıcı sayısıyla, sosyal medya uygulamalarının bir bölüm olarak en çok kullanılan alanı olan Instagram hikayeler bölümünün bu popülaritesi ise Facebook’un dikkatini çekti. Yine kendi çatısı altında yer alan Instagram uygulamasının ana uygulamanın bile önüne geçmesinden sonra alınan kararla beraber, her iki platformun üzerinden yapılan hikayeler paylaşımının ortaklaşacağı ortaya çıktı.

Instagram hikayeler

Facebook üzerinden yaptığınız hikayeler paylaşımı, Instagram hesabınızın da hikayeler bölümüne eklenecek ve böylece ekstra görüntüleme alınacak. Instagram üzerinden paylaştığınız hikayelerde doğrudan Facebook hesaplarınız üzerinde görüntülenecek ve kullanıcılara bir yönlendirme yapılmış olacak.

Her iki şekilde de ana görüntüleme sayılarının artacağı ve bu durumun en çok Facebook’a yarayacağı belirtiliyor. Bunun dışında gelecek yeni sistemlerde de iki uygulama arasında aynı teknolojinin kullanılabileceği belirtiliyor. Yani Instagram için Facebook’ın 2 milyar kullanıcı kitlesinden yararlanılmış olacak, Facebook içinde günlük aktivitesi bir hayli fazla olan Instagram uygulamasının aktiflik sayılarından yararlanılacak. Güncellemelerin kesin olarak çıkış tarihi konusunda ise hala soru işaretleri olduğunu da ekleyelim. Instagram bunun için resmi bir açıklama yapmaktan kaçınmış gibi gözüküyor. Facebook tarafından da henüz kesin açıklama gelmedi.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]