Instagram Hikayeler, günlük aktivite sayısını 250 milyonun üzerine çıkarmaya başladı. 250 milyon kullanıcının üzerinde bir kullanıcı aktifliğine sahip olmasıyla beraber sürekli yeniliklerde kazanmaya devam eden bölümün, bir büyük güncellemesi daha duyuruldu. Bu kez Instagram Hikayeler alanına iki yeni düzenleme geldi. Açıkçası gelen özellikler şimdiye kadar gelmiş olan önemli özellikler arasında ilk 3’e girebilecek durumda. Peki, Instagram Hikayeler bölümüne gelen yenilikler neler? Uygulama nasıl güncellendi? Yenilikler doğrudan kullanıma girdi mi? Bakalım.

Instagram Hikayeler Anket Eklentisi

İlk yenilik Instagram’ın büyük bir eksikliğini kapatma yönünde. Daha önce birçok sosyal medya uygulamasında kullanılan özelliklerden biri olan anket özelliği, yeni güncelleme sonrasında sisteme dahil ediliyor. Hikayeler bölümüne eklenen yeni anket özelliğinin kullanımı biraz sınırlı olsa da genel olarak eğlenceli bir kullanım imkanı sunulduğunu görüyoruz.

Instagram Hikayeler

Instagram anket özelliğini kullanarak kullanıcıların, yeni bir soru oluşturmaları sağlanıyor. Oluşturduğunuz soruya ise Instagram takipçileriniz cevap verebiliyor. Ankete iki farklı cevap seçeneği ekleyebiliyorsunuz. Anket özelliğini oluşturmak için hikayeler bölümü kullanılması nedeniyle, oluşturulan anketlerde 24 saat içerisinde kayboluyor.

Düzenleme Araçlarında Yenilikler

İlk olarak anket özelliği üzerinde durulmuş olsa da Instagram Hikayeler bölümüne eklenen tek yenilik anket yeniliği olmadı. Bunun dışında uygulamanın hikayeler paylaşımlarında kullanılan düzenleme araçlarında da yenilemeler yapıldı.

Instagram Hikayeler

Düzenleme araçları içerisinde yapılan yenilik sayesinde kullanıcılar, metin veya fırçaları kullanırken farklı renk seçimleri arasından değerlendirmeler yapabilecek. Ek olarak paylaşıma eklenen çıkartmalar içinde bir konumlandırma özelliği geliyor. Böylelikle çıkarmaların paylaşımların üzerine nasıl yerleştirileceğini de daha iyi ayarlama şansı elde ediyorsunuz.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
Daha Fazla Oku  Ece Erken Sessizliğini Instagram’dan Bozdu