Instagram’ın en yeniş özelliklerinden birisi Snapchat uygulamasından alınan resimlerin hikayesi güncellemesi olmuştu. Snapchat uygulamasının en çok kullanılan özelliklerinden biri olmasına karşın Instagram uygulamasına eklendikten sonra resimlerin hikayesi özelliği daha çok Instagram ile anılmaya başlanmıştı. Öyle ki Instagram tarafından yapılan açıklamada da yeni güncellemenin uygulamanın en çok kullanılan özelliklerinden biri olarak dikkat çektiğini de söylemek gerekiyor. Kısa süre içerisinde Instagram’ın en çok kullanılan özelliklerinden biri olması nedeniyle beğeni toplayan resimlerin hikayesi güncellemesinin özellikleri de haliyle merak konusu olmaya başladı.

Instagram Hikayeler

Resimlerin hikayesi özelliği için en çok merak edilen özelliklerin başında ise hikayeler bölümüne nasıl paylaşımlar eklendiği oluyor. Zira hikayeler paylaşımları belli bir süre sonra (24 saat sonra) kendiliğinden kayboluyor. Bu nedenle söz konusu uygulamanın hikayeler paylaşımlarında genelde yeni çekilmiş fotoğraflar kullanılıyor. Instagram’ın resimlerin hikayesi özelliğini kullanarak aslında yeni resimlerinizi değil ya da anında çekmiş olduğunuz resimlerinizi de değil bunun dışında galerinizde de bulunan resimlerinizi paylaşabiliyorsunuz. Peki resimlerin hikayesi paylaşımlarında galeriden nasıl resim paylaşımı yaparız? Daha detaylı bakalım.

  • Öncelikle Instagram resimlerin hikayesi bölümünü açmak için uygulamaya girip üst kısımda bulunan “+” daire işaretine basıp Instagram hikayeler sayfasını açmanız gerekiyor.
  • Hikayeler bölümünü açtıktan sonra ise paylaşım yapmak için karşınıza kamera ekranı gelecek. Buradan yeni görüntü çekimi yapmadan önce ekranı üste doğru kaydırıp alt kısımda yer alan resimlerinizi seçip böylelikle eski resimlerinizi de paylaşabiliyorsunuz.
  • Hikayeler bölümüne ekleyebileceğiniz galeri resimlerinin ise son 24 saat içerisinde çekilmiş olması gerekiyor. Buradan galeriniz içerisine kayıtlı olan resimlerinizi de paylaşımlarınıza ekleyebildiğinizi de belirtelim.
Daha Fazla Oku  Miley Cyrus Bu Kez Kedisiyle Gündeme Geldi