Instagram İkili Canlı Yayın özelliği, şimdiye kadar uygulamanın en ilginç ve en sevilen özelliklerinden biri oldu. Öyle k bu özellik sayesinde kullanıcılar, canlı yayın sırasında arkadaşlarını da canlı yayına çağırabilme ayrıcalığına kavuştu. Bir kullanıcı canlı yayın yaparken, bu özellik sayesinde aynı ekranda ikinci bir kullanıcının da canlı yayına katılması sağlanmıştı.

Instagram İkili Canlı Yayın sistemi olarak tanıtılan yeni sistem bir hayli beğenilmiş ve kullanım oranı da bir hayli arttırılmış olmasına rağmen, bazı eksik noktaları da yok değil. Sadece davet ile kullanıcıların, canlı yayını davet edilmesi de eksik kalan noktalardan biri olmuştu. Şimdi ise Instagram İkili Canlı Yayın için getirilen istek sistemi sorunu çözdü.

Instagram İkili Canlı Yayın İstek Sistemi Nedir?

Bugün Instagram tarafından duyurulan yeni özellik sayesinde, artık canlı yayını izleyen kullanıcıların yayına katılmak için istek göndermeleri mümkün kılınacak. Instagram İkili Canlı Yayın istek için bir kullanıcı yayını izlerken, yorum bölümünde yer alan istek butonunu kullanarak canlı yayına katılmak istediğini belirtebilecek.

Instagram İkili Canlı Yayın

İstek sistemiyle beraber gönderilen bu bildiriminin, olumlu cevap almasının sonrasında ise yine kısa süre içerisinde kullanıcı canlı yayına katılabilecek. Aktifliği daha da arttıracak olan yeni özelliğin, Instagram sürüm 24 ile kullanıma girdiğini de hatırlayalım.

Daha Fazla Oku  Ceyda Düvenci’den Duygusal Mesaj