Instagram yüz filtrelerini bu kez Instagram Işık Demeti filtresiyle güncellediğini açıkladı. Yeni yüz filtresiyle beraber Instagram bir hafta içerisinde ikinci kez yüz filtrelerini güncellemiş oldu. Yeni yüz filtresinin bu açıdan da önemi oldukça büyük. Peki yeni filtre ne gibi ayrıcalıkları kullanıcılara sunacak? Filtre şu an için kullanıma girdi mi? Detaylı olarak bakalım.

Instagram Işık Demeti Filtresi

Yeni yüz filtresi, adından da anlaşılacağı gibi ışık görselleriyle alakalı bir filtre olarak karşımıza çıkıyor. Daha önce duyurulan gökkuşağı filtresine benzer olarak kullanılacak yeni yüz filtresi, yine şerit yapısına sahip. Yani kullanıcılar filtreleri sanki bir ışık şeridi olarak kullanabilecekler. Işık filtresi olarak karşımıza çıkan yeni filtresinin yüzünüzde istediğiniz bir bölümü ışıkla aydınlattığı görülüyor. Bunun dışında tıpkı gökkuşağı filtresinde olduğu gibi Instagram Işık Demeti filtresini de istediğini gibi konumlandırabiliyorsunuz.

Instagram Işık Demeti

İsterseniz yatay, isterseniz de dikey olarak sistemi filtreleri kullanmanız mümkün. Bunun için ekstra bir kontrol butonuna da ihtiyacınız olmayacak. Yine filtreyi yerleştirirken tüm ayarlamaları yapabileceksiniz.

Ekstra olarak Boomerang, Rewind ve diğer tüm formatlarda da uyumlu olarak kullanılabilecek olan yeni yüz filtresinin, Direct mesaj bölümünde de kullanılabildiğini de belirtelim. Yeni güncelleme ilk olarak iOS ardından ise Android kullanıcıları içinde yayınlanmış durumda. Kullanıcılar şu an için yeni yüz filtrelerini kullanabilirler. Bunun için son güncellemeleri kontrol etmeniz gerekiyor. Instagram Işık Demeti sonrasında gelecek yeni yüz filtresini de merakla bekliyoruz.

Daha Fazla Oku  Burcu Esmersoy’un Reklam Video Instagram Salladı