Günden güne popülaritesini arttırmaya devam eden sosyal medya uygulaması Instagram, her geçen gün biraz daha fazla kullanıcı kazanıyor. WhatsApp gibi anlık mesajlaşma uygulaması olmaması, Facebook gibi sürekli etkileşimli bir ortama henüz ulaşamamasına rağmen, son dönemde sosyal medya modasını götüren uygulama Instagram olarak karşımıza çıkıyor. Artan kullanıcı sayıları ve daha da önemlisi artan trafik, Instagram uygulamasına markalarında ilgi göstermesine neden olmuş, birçok marka Instagram uygulamasına katılmıştı.

Son olarak Instagram’a karşı hep mesafeli durduğunu bildiğimiz Apple’ın Instagram’a katıldığını ve çok kısa bir süre içerisinde uygulama içerisinde kendisine yer bulduğunu gördük. 586 bin takipçi sayısına ulaşan markanın hemen sonrasında bu kez uygulamaya yazılım devlerinden birinin daha patronu katıldı. Instagram son katılan isim Bill Gates.

Bill Gates Artık Instagram Uygulamasında

Dünyanın en çok kullanılan yazılımlarının sahibi olan Microsoft firmasının kurucusu Bill Gates, çok uzun bir süreden sonra Instagram’a giriş yapınca gündem oldu. Instagram’ın dünyasında yer alacak olan ünlü isimin, sosyal medya devine katılması sonrasında kullanıcılarda söz konusu Instagram hesabına bir hayli ilgi gösterdi.

Tanzanya gezisinde çektiği 3 kareyi albüm özelliğini kullanarak paylaşan yazılım patronunun, sadece bu paylaşımıyla 180 bin takipçi sayısına ulaştığı açıkladı. Henüz hesabın yeni açıldığını da düşünecek olursak, Instagram’ın ilgi çekecek isimlerinden birisi de Bill Gates olacak gibi duruyor.

Bu hamleden sonra Instagram ile Microsoft arasında yeni bir ortaklık haberi gelebileceğini de belirtelim. Öyle ki uzun bir aradan sonra ünlü ismin neden böyle bir karar aldığı konusunda çok fazla tahmin bulunmuyor. Belki de yeni bir çalışmanın öncesinde böyle bir adım atıldığı da konuşulan iddialar arasında.