Instagram Koleksiyon Reklamları İle Satışlarınızı Arttırabilirsiniz

Yeni Instagram Koleksiyon Reklamları geleneksel reklamların gittikçe daha da azalmasına sebep olabilecek bir reklam modeli. Bu reklam modeli ile reklam verenler daha fazla ürününü tanıtabilecek.

instagram-koleksiyon-reklamlari

E-ticaret sitelerinin sıkça kullandıkları reklam verme işlemi, bugünlerde sosyal medya üzerinde yoğunlaşıyor. Doğrudan satış arttırıcı bir etkiye sahip olan sosyal medya reklamları artık televizyon ve geleneksel reklam mecralarının terk edilmesine neden oluyor.

Geçtiğimiz yıl açıklanan rakamlara göre Instagram ve Facebook toplamda 100 milyona yakın ticari kullanıcıya yani potansiyel reklam verene sahip. Bu sayı her geçen gün artmaya devam ederken yine aynı tarihte açıklanan kullanıcı istatistiklerine göre yalnızca Instagram 700 milyon kullanıcıya sahip. Bu kullanıcılarının 300 milyona yakını da Instagram’ı günlük olarak kullanıyor.

İnanılmaz Bir Potansiyel Var

instagram-facebook-koleksiyon-reklamlari

Yani reklam verenler için dünyanın başka hiçbir yerinde olmayan bir müşteri potansiyeli, hedef kitle bu alanda bulunuyor. Ancak burada önemli olan doğru hedef kitleye doğru ürünü gösterebilmek. Burada da devreye Instagram’ın yazılım ve pazarla uzmanları giriyor.

Bu uzmanlar kullanıcıların ve reklam verenlerin sağlıklı bir şekilde buluşması için ellerinden geleni yapıyor. Geçtiğimiz sene hikaye reklamlarına başlayan ve reklam verenler tarafından oldukça beğenilen reklamlar, şirketler nezdinde sınıfı geçmeyi başarmıştı. Şimdi de yeni bir reklam modeli yine reklam verenleri heyecanlandırıyor.

Doğru Kişilerle Çalışmak Doğru Kitleye Ulaşmanızı Sağlar

Instagram için oldukça fazla müşteri potansiyeli barındırıyor diyebiliriz. Az önce de verdiğimiz 700 milyon kullanıcı sayısı reklam verenler için hayal edilemez bir potansiyel taşıyor. Bu potansiyeli değerlendirmek içinse reklam verenler, profesyonel reklamcılar ve dijital pazarlama uzmanlarıyla birlikte çalışıyorlar.

Daha Fazla Oku  Instagram Versiyon 20 İle Gelen Özellikler Neler?

instagram-koleksiyon-gorseli

Dijital pazarlama uzmanları, markaların isteklerine göre en uygun reklam modelini ve mecrasını belirleyerek markanın en doğru şekilde dijital reklamlar vermesini sağlıyorlar. Bu reklamlar bazen ürün satışı için bazen de bir internet sitesinin daha fazla tıklama almasını sağlamak üzerine oluyor.

Milyonlarca insanın bulunduğu bir alanda doğru pazarlama planını yaparak doğru hedef kitleye ulaşmak bir hayli zor. Bu nedenle markalara dijital reklam vermeleri konusunda bir uzmanla birlikte çalışmalarını öneriyoruz. Bu konuda bizler de kullanıcılara ve reklam vermek isteyen iş yeri sahiplerine yardımcı olabiliyoruz.

Instagram Koleksiyon Reklamları

Instagram koleksiyon reklamları için önemli olan artan ürün çeşitliliğinin daha iyi bir şekilde potansiyel müşterilere ulaşmasını sağlamak. Bu amaca hizmet eden reklamlar her ürün için ayrı bir görsele ve metin kullanımına izin veriyor.

Bu yeni özellik sayesinde her bir ürününüz için istediğiniz görseli seçtikten sonra istediğiniz şekilde açıklama da ekleyebileceksiniz. Ayrıca yeni reklam modelinin en büyük özelliği her ürün için ayrı ayrı bağlantı ekleyebilmenizdir. Bu sayede her ürün için özel yönlendirme yapabiliyorsunuz ve müşterinize, sponsorlu gönderide gördüğü ürünün satış sayfasını gösterebiliyorsunuz. Bu yeni link yönlendirmeleri dijital ortamlarda satış artışı sağlamak için getirilmiş başarılı bir yöntem.

Siz de bu yöntemlerle Instagram mağazanızın satışlarını arttırabilir ve sayfa tanıtımınızı yapabilirsiniz. Bu konuda hesaplı bir şekilde yardım almak istiyorsanız yorum bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.