instagram gizlilik

Gizlilik, hiç şüphesiz ki herkes için hayatın her aşamasında oldukça önemlidir. Lakin iş sosyal medyaya gelince tam anlamı ile herkesin gizlilik konusunda yeterince bilinçli olduğunu söylemek pek mümkün olmuyor. Zira herkes bilinçsiz bir şekilde gerek gündelik yaşantısından, gerekse de özel hayatından çoğu noktayı paylaşmakta. Instagram ise, insanların doğrudan fotoğraf olarak hayatında ki bir çok özel noktayı internete taşıdığı mecraların başında yer alıyor.

Peki, Gizlilik Konusunda Ne Yapılmalı?

Her şeyden önce çok özel anlarınızı paylaşmanız sizin için şuan olmasa bile ileride mutlaka sorun yaşatacaktır. Bu nedenle Instagram üzerinden yaptığınız her paylaşımda olabildiğince dikkatli olmanız ve özellikle özel hayatınıza dair paylaşımları yapmaktan kaçınmanız en iyisi olacaktır. Tabii bu genel olarak herkesin dikkat etmesi gereken bir noktadır. Bunun yanı sıra, çok daha özel gizlilik seçeneklerini Instagram sizlere sunmaktadır. Bu özel ayarlar sayesinde profiliniz ve paylaşımlarınız çok daha gizli, çok daha güvenli bir yapıda olabilir. Peki, nedir bu ikinci gizlilik ayarları?

Sistem, size tüm profili gizleme şansı sunmaktadır. Böylelikle sizi takip eden kullanıcıları onaylama ve onayladığınız kullanıcıların paylaşımlarınızı görmesine izin verirsiniz. Bu özellik sayesinde dışarıdan üye olmayan, sizin onaylamadığınız kimse profiliniz de yer alan paylaşımları görmez. Doğal olarak tamamen güvenli ve çok daha gizli bir instagram sayfasına sahip olursunuz.

Daha Fazla Oku  Instagram Direct Takip Etmediğiniz Kişiye Mesaj Yollama