Instagram uygulamasında yaşanan sorunlar tüm güncellemelere ve tüm yeniliklere rağmen hala tam anlamıyla çözülmüş değil. Kimi durumlarda kullanıcılardan kaynaklı kimi durumlarda Instagram sisteminden kaynaklı olarak yaşanan bu sorunlar doğrudan Instagram kullanımını da olumsuz etkilemekte. Her ne kadar son güncellemelerden sonra yaşan bu sorunlar büyük ölçü de en aza indirilmiş olsa da gerek şifre gerek donma gibi sorunlarla ilgili hala kullanıcılardan mesajlar gelebiliyor.

instagram-şifre-yenileme

Bu noktada en sık karşılaşılan sorunlardan birisi de şifre sorunu. Instagram kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdiğinizde hesaba giriş yapmaya çalıştığınız durumda “lütfen doğru bir şifre girin” şeklinde bir hata mesajı ile karşılaşmanız durumunda ortaya çıkan sorun nedeniyle Instagram hesabınıza giriş yapamayabiliyorsunuz. Instagram hesabınıza giriş sırasında sorunlara neden olan bu durumda ya girdiğiniz şifre hatalı ya da Instagram sisteminden kaynaklı olarak şifrenizde bir hata yaşandığını söyleyebiliriz. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında neler yapabileceğimize bakalım.

  • Öncelikle Instagram sayfasına gelip hesap girişi yapmadan önce “şifremi unuttum” bölümüne giriş yapmanız gerekiyor. Şifremi unuttum kısmına giriş yaptıktan sonra ise karşınıza gelen şifre değiştirme bağlantısını kullanmanız gerekmekte.
  • Şifremi unuttum kısmına doğrudan https://www.instagram.com/accounts/password/reset/?hl=tr linki üzerinden de giriş yapabiliyorsunuz. Ardından hesabınıza kayıtlı olan mail adresinizi girdikten sonra ise yapmanız gereken maile girip onay kodunuzu almalı ve onay bağlantısından şifrenizi değiştirmeniz gerekiyor. Bu şekilde şifre değiştirme işleminizde yapılmış olacak.
Daha Fazla Oku  Instagram Canlı Yayınları Hikayelerde Tekrar Paylaşma