Instagram için uzun süredir beklenen yeniliklerden birisi geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Daha önce sadece akıllı telefonlar üzerinden kullanılan ve sadece akıllı telefonlar üzerinden paylaşım yapmaya izin veren Instagram, en büyük eleştirileri de bu konuda almıştı. Instagram gelen isteklere ve gelen eleştirilere daha fazla dayanamamış olacak ki sonunda beklenen adımı attı. Artık sadece akıllı telefonlar üzerinden kullanılmayacak olan Instagram yayınladığı son uygulama ile artık bilgisayarlar üzerinden de kullanılabilecek.

Instagram Masaüstü

Bilgisayarlar üzerinden de kullanımı mümkün olacak olan Instagram yayınladığı güncelleme ile Windows işletim sisteminde de doğrudan kullanım imkanı vermeye başladı. Tek yapmanız gereken Instagram’ın yayınladığı uygulamayı indirmek. Uygulamayı indirdikten sonra ise yapmanız gereken ise hesap bilgilerinizle uygulamaya giriş yapmak. Ardından ise artık bilgisayarlarınız üzerinden paylaşım yapma, yorum yapma ve beğeni yapma gibi Instagram özelliklerini kullanabiliyorsunuz. Söz konusu uygulamanın şuan için Instagram’ın bütün özelliklerine de sahip olduğunu söylemek gerekiyor. Yani bir nevi artık Instagram’ın web sürümü de tıpkı uygulama sürümünde olduğu gibi hemen her özelliğin kullanılmasına izin verecek gibi.

Bir önceki yazımız olan Instagram Tarafından Instagram Hesabı Neden Kapatılır? başlıklı makalemizde instagram, instagram hesap kapatma ve Instagram kapatılan hesaplar hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Oku  Kaya Çilingiroğlu’nun Instagram Davası Sonuçlandı