Instagram’ın aslında ilk bakışta mesajlaşma uygulamasından çok uzak bir uygulama olarak gözüktüğünü söylemek gerekiyor. Zira Instagram daha çok görsel yönü ön planda olan bir uygulama. Bu nedenle zaten Instagram’ın daha çok görsel yönü ön planlı bir uygulama olduğunu da söylemek gerekiyor. Fakat tüm bunlara rağmen Instagram’ı görsel yönü her ne kadar ön planda olsa da Instagram’ın çok gelişmiş olmasa da mesajlaşma sistemi de sunduğu söylemek gerekiyor. Kullanıcıların takipçilerinden mesaj almalarını sağlayan sistem DM olarak bildiğimiz Instagram Direct mesaj sistemi.

instagram-direct-message

Bu sayede kullanıcılar birbirlerine özel mesaj gönderimi de yapabiliyorlar. Söz konusu sistemin işleyişi ise oldukça basit. Kullanıcılardan size gelen mesajları anında gelen kutunuzda görebiliyor ve mesajlarınızı cevaplayabiliyorsunuz. Instagram Direct sisteminde genel olarak takipçilerinizden gelen mesajlar görüntüleniyor. Takipçilerinizden değil de takipçiniz olmayan kullanıcılardan mesaj aldığınızda ise gelen kutunuzda doğrudan Instagram Direct mesajlarınız görüntülenmiyor. Bunun yerine bu şekilde gelen mesajlar aslında size bir istek olarak gönderiliyor. Bu mesajları görüntülemeden önce sizin mesaja izin vermeniz gerekli. Bunun için mesaj bölümünden izin ver ya da geri çevir özelliğini kullanmanız yeterli oluyor.

Gelen mesajlara izin verildiğinde ise aynı kullanıcı Instagram Direct mesaj ile size mesaj gönderdiğinde artık bundan sonraki mesajlarda gelen kutunuzda görüntülenebiliyor.

Daha Fazla Oku  Instagram’da Beğenilen Fotoğrafları Telefona İndirme