Instagram’ın özelliklerinden bir tanesi olan mesajlaşma insanların hayatlarında ciddi bir kolaylık oluşturuyor. Instagram mesajlarını toplu silme işlemi sayesinde de mesaj kutularındaki yoğunluk azaltılabiliyor. Böylece kullanıcılar mesajları tek tek silmeyle uğraşmakta kurtuluyor.

Instagram Mesajları Silme Hakkında

Instagram kullanıcıları, arkadaşları ya da takipçileri ile uygulamanın özelliklerinden olan DM sayesinde mesajlaşabiliyor. Bu mesajlaşmaların yoğunluğuna bağlı olarak da mesaj kutuları aşırı şekilde dolabiliyor. Bu durum kullanıcılar için bazen sorun olabiliyor ve bu kişiler mesajları toplu olarak silmek istiyorlar.

Instagram’da bulunan mesajların silinmesi için kullanılacak farklı yollar vardır fakat Instagram özellikleri bunlardan bir tanesine izin verir. Yani kullanıcılar farklı bir uygulamadan yardım almadan mesajları toplu olarak silemezler. Bu kişiler mesajları tek tek silmek durumundadır ve bunun için mesaj klasörüne girdikten sonra silmek istenen mesaja basılı tutulması çıkan seçeneklerden silinmesi gerekiyor. IOS telefonlarda ise mesajları silmek için kullanıcılar, parmakları ile sola itmelidir.

Instagram Mesajları Toplu Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram mesajları toplu olarak silinmek isteniyorsa kullanıcıların yardımcı bir uygulamadan destek alması gerekiyor. Bunun Google Play Store ve App Store üzerinden “Instagram toplu mesaj silme” ya da benzer şekilde arama yapılmalıdır. Bu aramaların sonucunda ise çıkan uygulamaların indirilerek kurulması gerekiyor.

Uygulamalar kurulduktan sonra ise kullanıcıların Instagram’a buradan giriş yapmaları ve ilgili menüleri kullanarak mesajları silmesi gerekiyor. Yapılacak işlemin uzunluğu mesaj sayısına göre farklılık göstermektedir. Mesaj sayısı çok fazla ise süre de uzun olacaktır.

Mesaj Silme Uygulamaları Güvenli Mi?

Bu tip uygulamalar, uzmanlar tarafından önerilmiyor. Bunun nedeni ise bu uygulamalarla Instagram şifresinin paylaşılmasıdır. Dolayısıyla da kullanıcıların çok zorunlu kalmadıkça böyle bir yola başvurmaması önemlidir. Bunu kullanan kişiler ise kullanım sonrasında uygulamayı tamamen silmeli ve ardından da şifrelerini değiştirmelidir.

Daha Fazla Oku  Dan Bilzerian Gözünü Şimdide Türk Şarkıcıya Dikti

Instagram mesajları toplu şekilde nasıl silinir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk gerçek beğeni satın alma ve Instagram video görüntüleme satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilir ve tüm sosyal medya uygulamalarındaki ihtiyaçlarınızı sitemizden karşılayabilirsiniz.

Instagram mesajları toplu şekilde nasıl silinir konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.