Instagram hikayeler bölümünde yer alan işleyişin tutmasından oldukça memnun gibi gözüküyor. Öyle ki sosyal medya devi son güncelleme adımlarında hep bu şekilde benzer adımlar kullanmaya devam ediyor. Bu noktada son olarak dün yeni bir güncelleme duyurulmuş ve bu güncellemeyle beraber hikayeler bölümünde çok sık kullanılan yüz filtreleri özelliğinin Instagram uygulamasının canlı yayın kısmına getirildiği açıklanmıştı. Instagram yüz filtrelerinin canlı yayına getirilmesi, bu bölümünde bir hayli renklendirilmesini sağladı. Fana değişim bu olsa da benzeri değişiklikler ise gelmeye devam etti. Yüz filtrelerinin canlı yayına gelmesinin hemen ardından bu kez uygulamaya yeni çıkartmalar eklendi.

Instagram Sonbahar Çıkartmaları Kullanımda

Yayınlanan bildiriyle beraber ortaya çıkan yeni çıkartmalar da tıpkı yüz filtrelerinde olduğu gibi Instagram’ın eğlenceli yönünü öne çıkaran detaylar arasında yer aldı. Hemen hemen her bölüm için kullanılabilir durumda olan çıkartmalar kısmına yeni eklenen seriler ise mevsim geçişini vurgulamak üzere oldu. Instagram’ın yaz ayları için yayınlamış olduğu çıkartmalardan sonra bu kez mevsim geçişlerinde sonbahar ayı ele alındı.

Instagram Mevsimler için Yeni Çıkartmalar

Sonbaharda yer alan mevsim özelliklerini vurgulayacak olan çıkartmalarda, kurumuş yapraklar, yağmuru simgeleyen simgeler, toprak, yakılmak için hazırlanmış odunlar gibi görseller yer alıyor. Artık geleneksel hale gelen mevsimsel çıkartmaların hem Android hem de iOS için kullanıma sunulduğunu da eklemeden geçmeyelim.

Ayrıca bu bölüm için güncellemelerin bir süre daha devam edeceği ve kısa süre sonra kış çıkartmalarının yayınlanacağı bilgisi de verildi. Doğrudan Instagram tarafından açıklanan bilgi ile beraber çıkartmaların kullanım bölümlerinin genişletileceği ve canlı yayınlar için yüz filtrelerinden sonra benzeri bir adımın gelebileceği de belirtiliyor. Bunun için Instagram tarafından yapılacak net açıklamaları beklemek gerekecek. Uygulama konuya ilişkin yeni bir bilgi verecek olursa sitemizde yer vereceğiz. Şu an için kullanıcılar yeni çıkartmaların eğlencesini çıkaracak.