Sizlere Instagram ile ilgili her türlü bilgiyi sunmak, bu konuda ihtiyacınız olan konularda destek olmak için kurduğumuz sitemiz üzerinden en temel konulara değinerek paylaşımlarımızın başlamasını sağlıyoruz. Bu nedenle de en temel konumuz olan “Instagram Nedir?” Sorusuna cevap vererek detaylı konulara doğru ilerleyeceğiz.

Instagram sadece bir iPhone uygulaması olarak geliştirilmiş özel bir yazılımdı ilk zamanlar. Amacı; insanların belli bir plâtform içerisindn fotoğraflarını paylaşmasına ve bazı efektler, düzenlemeler ile fotoğrafları üzerinde oynamalar yapmasını sağlamak idi. Fakat bu amaç, bir süre sonra o kadar geliştir ve o kadar sevilen bir hâl aldı ki ilk olarak Instagram iPhone dünyasının da dışına çıkarak Android uygulaması ile artık hemen her telefonda yer almaya başladı. Doğal olarak kullanıcı sayısı ve bazı özellikler de bu orantıda gelişmiş oldu. Şuan kimisi için bir kaç genel fotoğraf paylaşım alanı iken, kimisi için günlük yaşantısında ki her türlü anı paylaştığı bir yer haline gelmiş durumda. Zira 27 milyonu aşan bir kullanıcı söz konusu.

Fotoğrafını Çek, Efekt Ver, Paylaş…

Özellikle ünlü isimlerin de sıkça kullanmış olduğu Instagram çok basit bir yapıya sahiptir. İsterseniz doğal bir şekilde fotoğraflarınızı çekebilir, isterseniz bazı efektler yardımı ile fotoğraflarınızı çekebilirsiniz. Akabinde bu fotoğraflarınız Instagram hesabınızda otomatik olarak yayınlanır. Dilerseniz Facebook, Twitter ve Pinterest gibi sayfalarınız içerisinde de paylaştığınız tüm fotoğrafların yayınlanmasını sağlamanız mümkün durumdadır.

Daha Fazla Oku  Instagram’da Anlık Çöküşler Devam Ediyor