Instagram’da takipçi kazanmak için kullanıcıların başvurduğu birçok yöntem bulunuyor. Doğru etiket kullanımı, etkili paylaşımlar yapmak bunun yanında paylaşımlarda filtre kullanımı ile ilgi çeken görseller hazırlamak gibi takipçi kazanmak için kullanılan birçok yöntem bulunuyor. Takipçi kazanmak için kullanılan tüm bu yöntemlerle beraber en önemli konulardan birisi de aslında doğru profil oluşturmak.

Instagram-Profil-Resmi-değiştirme

Bu noktada profil adınızı seçerken oldukça dikkatli olmalı, profil bilgilerini eksiksiz girmeli ve en önemlisi de profil fotoğraflarınızı oldukça etkili seçmeniz gerekiyor. Zira profil fotoğrafı Instagram hesaplarında kullanıcıların ilk dikkat ettikleri notalardan biri olarak biliniyor. Bu nedenle profil fotoğraflarınızı mutlaka oldukça iyi bir fotoğrafınızdan seçmeniz gerekiyor. Bunun dışında profil fotoğrafınızı daha sonra değiştirmeniz de mümkün. Eğer kullandığınız profil fotoğrafınızın yeterli olmadığını ya da iyi gözükmediğini düşünüyorsanız bu durumda profil fotoğrafınızı sonradan değiştirmeniz de mümkün. Peki, profil resminizi nasıl değiştirebilirsiniz daha detaylı bakalım.

  • Bunun için öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra ise yapmanız gereken profil bölümüne giriş yapmak.
  • Şimdi bu ekranda sol kısımda yer alan profil resminizi görüntüleyebileceksiniz. Profil resminiz yoksa bu kısımda boş bir profil figürü olduğunu da göreceksiniz. Şimdi yapmanız gereken profil resmine tıklamanız. Profil resminize tıkladıktan sonra resminizi nereden aktarmak istediğinizi seçmeniz gerekiyor. Bu noktada isterseniz telefonunuzun hafızasından ya da diğer sosyal medya uygulamalarınızdan yeni profil resminizi seçebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken karşınıza gelen menüden seçim yapmak.
Daha Fazla Oku  Derbinin Fotoğrafları Sosyal Medyada Büyük İlgi Gördü