Sosyal medya uygulamalarında daha çok “takipçi nasıl kazanılır?”, “Kazanılan takipçilerin etkinliği nasıl arttırılır?”, “Nasıl daha etkili paylaşımlar yapılabilir?” gibi sorular merak uyandırmakta. Bu nedenle genelde sosyal medya hesapları ile nasıl daha çok ilgi çekilir konusu üzerinde duruluyor. Diğer tüm sosyal medya uygulamalarında geçerli olan bu durum Instagram uygulamasında fenomen olma çabası nedeniyle çok daha önem verilen bir konu olarak dikkat çekiyor. Fakat her ne kadar Instagram takipçi arttırma yöntemleri en çok önem verilen konulardan biri olsa da aslında göz ardı edilen ve belki de takipçi arttırma konularından çok daha önemli olan bir konu daha gündeme geliyor. Instagram için gündeme gelen bu konu ise güvenlik konusu.

Instagram Hesap Güvenliğini Nasıl Sağlayacağız?

Bu noktada çok geri planlarda kalsa da Instagram güvenlik sorunsalı da aslında en çok önem verilmesi gereken konulardan bir tanesi. Hesabın ele geçirilmesi, hesabınızda yer alan özel bilgilerin başka kullanıcıların eline geçmesi, fotoğraflarınızın başka kullanıcıların eline geçmesi gibi birçok konu Instagram’da oluşan güvenlik açıkları ile gündeme geliyor.

Haliyle Instagram hesabınızda oluşabilecek bir güvenlik açığı nedeniyle bilgilerinizin ele geçirilmesi çok daha ciddi sorunlar oluşmasına neden olabilir. Son aylarda ise Instagram için güvenlik konusunda en çok konuşulan konulardan bir tanesi Instagram Profilime Kim Baktı uygulamaları.

Instagram Profilime Kim Baktı
Instagram Profilime Kim Baktı

Adı üstünde hesabınıza kimin baktığını gösteren uygulamalar aslında doğru bir şekilde profilinize kimlerin baktığını göstermediği gibi Instagram Profilime Kim Baktı uygulamaları tehlike saçmakta. Daha önce Google Play üzerinde de yayınlanan bir haber ile beraber bu alanda en çok kullanılan uygulamalardan birinin sahte olduğu ve hemen silinmesi gerektiği belirtilmişti. Fakat olayın üzerinden kısa bir süre geçmesine karşın hala Instagram Profilime Kim Baktı uygulamaları kullanılmakta.

Daha Fazla Oku  Cassidy Gard Şimdide Dolma Tarifi Verdi

Hemen uyaralım hem Instagram hem de sosyal medya uzmanları bu uygulamaların birçoğunun sahte bilgiler içerdiğini ve amacın hesabı çalmak olduğunu belirtiliyor. Özellikler Instagram Profilime Kim Baktı uygulamalarını kullanırken uygulama sizden hesaba erişim izni isterse kesinlikle bu uygulamaya izin vermemeniz gerekiyor. Aksi halde hesabınızın ele geçirilebileceği gibi Instagram Profilime Kim Baktı uygulamasının hesabınızı sahte hile sistemlerinde de kullanabildiğini belirtelim.