Instagram, hikayeler bölümü güncellemelerinden sonra artık diğer bölümler içinde güncellemeler yayınlamaya başladı. Son olarak hikayeler bölümünde canlı yayınların tekrarını paylaşmanın önünü açan uygulama, yeni güncellemesiyle beraber kullanıcılara bu özelliği sunmuştu. Bu özellik bir yana dursun şimdi ise yorum sistemleri üzerine yeni güncellemeler yayınlanmaya başladığını görüyoruz. Yorum için duyurulan yeni özellik ise tamamen güvenlik amaçlı olarak duyurulan yeni bir özellik olarak dikkat çekiyor. Öncelikle Instagram Saldırgan Yorumları Gizle olarak duyurulan yeni özelliğin detayları hakkında bilgiler verelim. Hemen ardından ise yeni özelliğin nasıl kullanacağı hakkında bilgiler verelim.

Instagram Saldırgan Yorumları Gizle Ne İşe Yarayacak? Nedir?

Sistemin mantığı ise oldukça basit. Tamamen yorum üzerinde çalışacak olan yeni sistemde saldırgan yorumları engellemeye çalışılacak. Saldırgan yorumlardan kasıt ise şiddet içerikli, hakaret içerikli ve küfür ifadelerinin yer alacağı yorumlar. Kullanıcı bir paylaşım yaptığında eğer Instagram Saldırgan Yorumları Gizle özelliğini açık konuma getirmişse bu durumda sistem kullanıma girecek ve yorumlarda bu tarz ifadelerin yer alıp almadığı kontrol edilecek.

Daha önce Google’ın fotoğraflar için uyguladığı yapay zeka sistemine oldukça benzer olan yeni sistemin, yine yorumları değerlendirmesi ve yapılan değerlendirme sonucunda da saldırgan içeriklerin bulunduğu yorumların kaldırması sağlanacak. Daha önce Instagram’ın resimleri bulanıklaştırma sistemi için denediği yapay zeka sistemlerinde kullanılan teknolojiye çok benzer bir teknoloji kullanılacağı da belirtiliyor. Şimdiden ilgi çeken yeni yorum teknolojisiyle beraber sadece şiddet içerikli mesajlar değil bunun yanı sıra kötü ifadelerin yer aldığı mesajlarında otomatik olarak kaldırıldığını göreceğiz.

Daha Fazla Oku  Arda’dan Bir Paylaşım Daha Geldi

Instagram duyurusunda özellikle yaşı küçük kullanıcıları korumak için devreye alınacağı belirtilen yeni teknolojinin şimdilik test aşamasında olduğunu da belirtelim. Instagram Saldırgan Yorumları Gizle teknolojisinin testlerinden sonra bu yeni sistemi kullanabileceğiz. Fakat burada da bilinmesi gereken konu yeni sistemin yorum filtreleme işlemiyle beraber kullanılacak olması. Yani hem yoruma kapat özelliği hem de yorumların içerisinde istemediğiniz kelimelerin filtrelenmesine devam edilecek.

Instagram Saldırgan Yorumları Gizle Testleri Nasıl Yapılır?

Daha önceki yazılarımızda aslında Instagram Saldırgan Yorumları Gizle sistemine değinmiştik. Merak edilen bir diğer konu olan Instagram Saldırgan Yorumları Gizle testlerinden de biraz bahsetmemiz gerekiyor. Bunun için Instagram çok fazla detay vermedi fakat testlerin yine kullanıcılarla yapıldığı belirtiliyor. Testlerde ise kullanılan mantık karşılaştırma sistemi.

Instagram Saldırgan Yorumları Gizle

Google’ın konuşmaları yazıya çevirmek ve dudak okumak adına kullandığı yapay zeka teknolojisinde olduğu gibi, yapay zekaya bir şeyler öğretmek için sürekli olarak test kullanıcılarıyla denemeler yapılıyor. Özellikle dilin yapısının yapay zeka tarafından kavranması sağlanıyor ve bir nevi yapay zekaya öğretme işlemi gerçekleştiriliyor. Testlerin İngilizce dilinde yapıldığının belirtilmesinin dışında pek fazla da teknik bilgi üzerinde durulmuş değil.

Instagram Saldırgan Yorumları Gizle Ne Zaman Yayınlanır?

Instagram Saldırgan Yorumları Gizle özelliği şu an için sadece testlerle devam ediyor. Instagram blog sayfası üzerinden yapılan duyuruda da testlerin devam ettiği de belirtilmişti. Net çıkış tarihi konusunda blog açıklamasında herhangi bir ifade yer almadı. Instagram Saldırgan Yorumları Gizle sisteminin çok gecikmeyeceği ve yeni özelliklerle beraber bu sistemin kullanıma girmesinin de yorum yapısını değiştireceği düşünülüyor.

Muhtemelen Instagram 10.28 sürümünde görmeye başlayacağımız yeni yorum teknolojisinin ülkemizde de hemen kullanıma girip girmeyeceği üzerine pek fazla bilgi veremiyoruz. Eğer sistemin kullanımı başarılı olursa Instagram’ın bundan sonra çok daha güven veren bir ortam haline geleceği de kesin. Özellikle yaşı küçük kullanıcılar için bu sistem Instagram’ın epey bir ilgi ve beğeni görmesini sağlayacak. Bakalım bundan sonra Instagram’ın daha nasıl bir adımı olacak? Sadece bu güncellemeleri bile değerlendirdiğimiz zaman Instagram’ın daha uzun süre güncellemelerine devam edeceğini ve sürekli yeni özellikler sunacağını da söylemek yanlış olmaz.

Daha Fazla Oku  Sedat Peker’den Arda Turan’a Hediye Tespih

Sadece  son 1 aylık süreci ele alırsak Instagram’ın ne kadar fazla güncelleme yayınladığını daha iyi anlamış oluruz. Özellikle son bir ayda gelen canlı yayın kaydet özellikleri, yeni yorum özellikleri, etiket özellikleri, yeni ifadeler derken Instagram’ın çok hızlı bir yükseliş gösterdiğine tanıklık ettik. Bakalım bundan sonraki süreç içerisinde ne gibi sürprizler gelecek. Öyle ki her güncellemede kullanıcıların sosyal medya deneyimini değiştiren yeni bir sistemle de karşı karşıya kalabiliyoruz. Facebook desteğinden sonra yeni Instagram yapısı bu şekilde.

[Total: Ortalama: ]