Facebook’un Snapchat uygulamasının yakaladığı popülariteyi geride bırakmak için yeni birçok çalışma yaptığını söylemek gerekiyor. Sadece ana uygulama olarak bilinen Facebook için değil yan uygulamaları Instagram, WhatsApp gibi uygulamalar içinde birçok yeni güncelleme yayınlanacağı açıklanan Facebook’un bu alanda ilk güncellemesi ise WhatsApp için oldu. Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan uygulama için yayınlanan güncelleme ile beraber Facebook artık uygulamaya GIF paylaşım desteği getirmişti.

Instagram-GIF

GIF güncellemesinden sonra ise Instagram için nasıl bir güncelleme yayınlanacağı da merak konusu olmuştu. Zira görsel tabanlı bir uygulama olması Instagram’ın GIF güncellemesi alıp almayacağı da merak konusu olmuştu. Söz konusu açıklama ise sonunda geldi. Zira Instagram için dün yayınlanan güncelleme sonrasında uygulamaya artık GIF desteği de kısmı olarak gelmiş oldu. Instagram’ın Boomerang sistemini uygulamaya dahil etmesiyle beraber artık GIF kullanımının da devreye girdiğini belirtmek gerekiyor.

Şu an için sadece resimlerin hikayesi uygulaması ile beraber kullanılan güncelleme ile hikayeler paylaşımlarında bir nevi GIF paylaşımları yapabileceksiniz. Söz konusu özelliğin yayınlanmasının ardından hikayeler kısmının dışında GIF özelliğinin kullanılamıyor olması da paylaşımlar için GIF desteğinin beklenmesine neden oldu. Bu konu hakkında ise Instagram herhangi bir açıklama yapmadı.

Daha Fazla Oku  Şahan Gökbakar Instagram Hesabı Üzerinden Jan Böhmermann Sert Çıktı