Yılbaşından sonra Instagram uygulaması için yeni bir düzenin geleceği konusunda açıklamalar yapıldı. Uygulamanın V26 sürümü olarak tanıtılan yeni sürümüyle beraber birçok yeni özelliğin geleceği, doğrudan Instagram basın sayfası üzerinden paylaşıldı. Instagram basın sayfası üzerinden paylaşılan bilgilere bakacak olursak, başta çıkartmalar olmak üzere birçok konuda yenilenme üzerinde çalışmalar yapılacağı belirtildi. Hem çıkartmalara hem de yüz filtrelerine yeni efektlerin geleceğinin açıklanmasının ardından, bir detay daha paylaşıldı. Paylaşılan bu detaya göre Instagram’ın Superzoom özelliğini de yenileyeceği açıklanmıştı. Bu şekilde uygulamanın Superzoom özelliğine 3 yeni efekt ekleneceği belirtildi. Tüm yenilikler bununla sınırlı değil.

Superzoom Benzeri Yeni Bir Efekt Sistemi

V26 sürümü için yayınlanacağı belirtilen yeni özelliklerin içerisinde Superzoom kısmının bir hayli zenginleştirildiğini göreceğiz. Fakat burada dikkat çeken bir nokta daha var. Yapılan basın duyurusunun hemen ardından Instagram’ın bu bölüm için yeni bir güncelleme daha yayınlayacağı ortaya çıktı. Bu kez işler biraz daha değişiklik gösterecek. Kullanıcılara yepyeni bir efekt özelliği sunulacak. En az Superzoom özelliği kadar başarılı olan yeni bir efekt üzerinde çalışılıyor. Instagram tarafından çok fazla bilgi verilmedi ancak söz konusu özelliğin, harici olarak yayınlanacak olan Direct uygulaması içinde geçerli olabileceğinden söz ediliyor.

Superzoom

Yeni özelliğin Direct uygulaması için gelebileceği iddialarının dışında, uygulamanın bu özellikle beraber yavaş çekim efektlerini kullanan bir sistem sunmuş olacak. Yavaş çekim yönünü öne çıkaracak olan yeni efektin ne zaman yayınlanacağı konusunda ise bir bilgi yok. Bunun için yılbaşı sonrasında yayınlanacak olan V26 sürümünü beklemek gerekecek.

V26 güncellemesinden sonra gelecek olan yılbaşı yenilikleriyle beraber Superzoom benzeri efekt içinde ilk bilgilerin ortaya çıkacağı düşünülüyor. Ayrıca yılbaşından sonra gelecek olan Direct uygulamasının da bu konuda katkısı oldukça büyük olacak. Bahsi geçen sistemi harici yayınlanacak olan Direct güncellemesiyle beraber gelen bir sistem olarak da görebiliriz. Bunlar için Ocak sonrası güncellemeleri takip ediyoruz. Gelişmelere göre yeni sistem hakkında detayları paylaşmaya devam edeceğiz.