Instagram geçtiğimiz günlerde 3 yeni güncelleme haberi vermişti. Instagram tarafından verilen haberle beraber söz konusu sosyal medya uygulaması için üç yeni özellik sunumunun daha yapılacağı belirtilmişti. Instagram tarafından duyurulan tüm bu yeni özelliklerle beraber arık Android işletim sistemi için beklenen bazı özellik güncellemelerinin yapıldığı da açıklandı. Gelen güncellemeler arasında ilk olarak Zoom özelliğinin son versiyonu yer aldı. Zoom özelliğinde yer alan ufak tefek hataları gideren ve artık tüm platformlar için özelliğin kullanılmasına olanak sunan yeni güncelleme ile beraber artık bu konuda da uygulamanın kararlı hale getirildiği açıklandı. Yapılan açıklamadan sonra bir diğer güncelleme ise Instagram’ın yorum güncellemesi oldu.

Instagram-güncelleme

En az Zoom özelliği kadar merak edilen ve en az Zoom özelliği kadar beklenen yorum engeli özelliğinin de artık söz konusu güncellemeler ile beraber sunulduğunu da belirtelim. Yayınlanan bu yeni güncelleme ile beraber de daha önce Instagram’da yer almayan yorumlarda filtreleme yapma imkanının da kullanıcılara verildiğini de belirtelim. Kullanıcılara sunulan bu yeniliğin sayesinde arık kullanıcıların istemedikleri kelimeleri filtreleme ile beraber engelleyebilecekleri de açıklandı. Yayınlanan yeni güncellemenin oldukça kolay bir kullanıma sahip olması ve kullanıcıların sadece istedikleri kelimeleri gerekli alana girmesinin gerektiğini de belirtelim. Büyük bir ayrıcalık olarak gösterilen yorum engeli özelliğinin ise Instagram’ın tek yeniliği olmadığını da belirtelim.

Bunun dışında Instagram son olarak takip listesi özelliğini de artık kullanıcılara sunduğunu açıkladı. Yeni özellik sayesinde de kullanıcıların artık hesaplarını hangi kullanıcıların takip ettiğini görebilecekleri açıklandı. Zira Instagram üzerinden gezdiğiniz kullanıcı profillerinizde artık kullanıcıların sizi takip edip etmeyeceğinin de bilgisinin görüntülenebiliyor olduğunu da belirtelim. Söz konusu özelliğin aktif edilmesiyle beraber atık takip isteği gönderinim ve takipçi listesinin görünümün de çok daha profesyonelleştiğini de belirtmek gerekiyor. Kullanıcılara sunulan yeni özelliklerle beraber Instagram’ın bundan sonra ne gibi güncellemeler peşinde olduğu ise bilinmiyor. Zira uygulamanın şuan içerisinde diğer sosyal medya uygulamalarını geçmek için ardı ardına güncelleme yayınladığı da bir gerçek.