Instagram’ın son yıllarda reklam politikasında kapsamlı değişiklikler yaşanmaya başladı. Genel olarak daha çok reklam daha fazla reklam görüntülemesi almaya yönelik yeni çalışmalar sayesinde Instagram artık reklam gelirlerini de arttırmaya başladı. Tüm bunların dışında reklam uygulamalarının daha da geliştirileceği söylenmeye başladı. Söylentilere göre özellikle telefon sürümü için Instagram’ın tam sayfa reklamlar alabileceği konuşuluyor. Hatta birçok kullanıcıdan bu yönde bir çalışma yapıldığına dair bilgilerde geliyor. Yani reklam uygulaması sadece sözde değil artık yavaş yavaş uygulamada da yerini almaya başladı.

Instagram haberleri
Instagram Tam Sayfa Reklam uygulaması

Söz konusu yeni politikaya göre artık firmalara tam sayfa açılır pencere olarak Instagram’a reklam verebilecek. Bu durumun doğrudan kullanıcılara da etki edeceğini söylemek mümkün. Yani artık açılan Instagram sayfalarından reklamlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Söz konusu reklam uygulamasının açıklanan verilere göre etkileri de yavaş yavaş hissedilmeye başladı. Tam sayfa olmasa bile şuana kadar uygulanan reklam politikasıyla Instagram’ın ciddi bir bütçe elde ettiği söyleniyor. Google ve benzeri birçok uygulamanın reklam gelirlerine yetişen Instagram, öngörülere göre böyle devam edecek olursa 2017 yılında reklam gelirlerinde zirveye oturabilir. Instagram yetkililerinin de bu yönde yaptığı açıklamalar reklam gelirlerine büyük önem verilmeye başlandığını ortaya koyuyor. Reklam politikasının kullanıcıları nasıl etkileyeceği ise henüz belli değil.

Bir önceki yazımız olan Alper Potuk Yaşadığı Diyalogla Sosyal Medyayı Salladı başlıklı makalemizde Alper Potuk, Alper Potuk Instagram ve Alper Potuk kandırıldı hakkında bilgiler verilmektedir.