Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamaları arasında gösterilen Instagram artık sadece bireysel kullanıcılar tarafından tercih edilen bir uygulama olmaktan çıktı. Bunun yerine artık Instagram markalar ve hatta kurumların bile reklam ve benzeri çalışmaları için ilk tercih ettikleri sosyal medya uygulamalarından biri haline geldi. Bu şekilde sürekli olarak popülaritesini arttırması Instagram’ın kullanıcı sayılarını da doğrudan etkilemeye başladı. Zira tüm bu ilgiyle beraber Instagram artık kullanıcı sayılarını 500 milyon rakamının üstüne çıkarmayı başarmıştı. Instagram ise bu ilgiyi devam ettirmek için sürekli yeni güncellemeler yayınlamaya başladı.

Instagram-taslak-güncellemesi

Bu şekilde Instagram tarafından yayınlanan son güncelleme ise taslak olarak kaydet güncellemesi oldu. Yaz aylarında duyurulan fakat çıkış tarihi konusunda bir açıklama yapılmayan güncellemenin bugün itibariyle yayınlandığı da açıklandı. Söz konusu güncelleme ile beraber artık kullanıcıların resimlerini paylaşım için hazırlayabildiklerini ve o an için paylaşım yapmayıp hazırladıkları resimleri taslak olarak kaydedebildiklerini de belirtelim. Söz konusu güncelleme ile beraber artık paylaşımları doğrudan kütüphaneye kayıt etmeye de olanak sağlayan Instagram’ın söz konusu güncellemeleriyle beraber kullanımının da çok daha işlevsel hale geldiğini de söylemek gerekiyor. Güncellemenin tüm uygulama genelinde yayınlandığını da belirtelim.

Bir önceki yazımız olan Eto Instagram Paylaşımı İle Gündem Oldu başlıklı makalemizde Eto, Eto Instagram ve Instagram haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Oku  Demet Akalın’dan Boşanma Aşamasında Olan Ece Erken’e Gönderme