Instagram sosyal medya uygulamalarının en çok kullanılan serilerinden biri olmasıyla beraber her geçen gün biraz daha fazla kullanıcı da kazanmaya devam ediyor. En son geçtiğimiz aylar içerisinde kendi blog hesabı üzerinden açıklama yapan ve yaptığı açıklamada 500 milyon kullanıcı barajını geçtiğini belirten Instagram şimdilerde ise 550 milyon gibi kullanıcı sayılarını geride bırakmaya başladı. 550 milyon kullanıcı sayısını geride bırakmasına karşın son dönemde başka hikayeler özelliği olmak üzere birçok özelliğiyle de çıkışını hızlandıran Instagram’ın tüm bu güncellemelerden sonra kullanıcı sayılarını daha da arttırması de bekleniyor. 600 milyon kullanıcı sayılarına ulaşması için artık çok fazla bir kullanıcısı kalmayan Instagram’ın tüm bu yapısının ve sürekli artan kullanıcı sayılarının da zaman zaman farklı sorunlara da neden olduğunu söylemek gerekiyor.

Instagram Teknik Sorun Bildirimi

Teknik Sorunlar Artmaya Başladı

600 milyona yaklaşan kullanıcı sayılarıyla beraber hemen her kullanıcının paylaşımlar yapması ve bu paylaşımların da artık genelde HD kalitede olmasıyla beraber Instagram’ın sunucu yükü de artmaya başladı. Sunucularda oluşan teknik yükün artması sonrasında ise zaman zaman da olsa Instagram sistemlerinde de çökmeler yaşandığını biliyoruz.

Sürekli olarak yayınlanan güncellemeler ve yeni sistemlerle beraber yaşanan bu sorunlar minimalize edilse de hala Instgaram’da çökmeler yaşandığı da bir gerçek. Yaşanan tüm bu çökme sorunları ise kimi durumlarda tüm uygulamanın kullanılmaz hale gelmesine neden olurken kimi durumlarda ise sadece belli bölümlerin ya da sadece belli bölgeler de kullanımın gerçekleştirilememesi ile de ortaya çıkabiliyor. Oluşan tüm bu sorunların çözülmesi için tabi ki Instagram’ın öncelikle yaşanan sorunun tespiti için çalışmalar yapması gerekiyor.

Genelde tüm sistemin çökmesi durumunda Instagram hemen yaptığı çalışma ile sorunu çözmekte. Fakat belli bölgelerde ya da belli başlı bölümlerde yaşanan sorunlarda ise kullanıcıların bildirim yapması oldukça önemli. Zira Instagram’a yapılan bildirimlerle beraber oluşan teknik sorunların çok daha kısa süre içerisinde giderilebildiğini de belirtelim. Peki, Instagram Teknik Sorun Bildirimi yapmak için nasıl bir sistem kullanmak gerekli? Uygulamada bunun için nasıl bir teknoloji kullanılıyor? Daha detaylı olarak aktaralım.

Daha Fazla Oku  Melo Ve Eşi Nagel’den Spor Şov

Instagram Teknik Sorun Bildirimi yapmak için öncelikle uygulamaya giriş yapmanız gerekiyor. Zira Instagram Teknik Sorun Bildirimi sadece uygulama içerisinde belirtilebiliyor. Ardından ise uygulanması gereken işlemler şöyle;

  • İlk olarak profil sayfasına gitmeniz gerekiyor.
  • Ardından ise profil sayfasından “ayarlar” kısmına girmeniz gerek.
  • Ardından ise buradan “çalışmayan bir şey var” bağlantısına tıklamalı ve yaşanan sorunu detaylı bir şekilde Instagram’a göndermelisiniz. Bu işlemden sonra Instagram Teknik Sorun Bildirimi ile gönderdiğiniz mesajlar Instagram tarafından düzenli olarak inceleniyor. Özellikler kullanıcıların çok fazla mesaj gönderdiği konularda Instagram düzeltmeleri güncelleme olarak kısa aralıklarda yayınlamakta.