Sürekli olarak fotoğraflarımızı paylaştığımız ve genelde hoşumuza giden ya da özel anları daha kalıcı bir hale getirdiğimiz Instagram uygulaması bir çok kişi tarafından tek başına kullanılmaktadır. Oysa ki bu uygulamaya ek olarak diğer sosyal ağları da kullanmak bizlere daha popüler bir profile sahip olma şansı sunacaktır. Özellikle de diğer sosyal ağlarda da aktif olan kullanıcılar için her alanda aktif olarak Instagram’ı her alanda aktif olarak kullanmak daha verimli olacaktır.

Facebook, Twitter ve Instagram Entegresi

Dilerseniz bu konuda özel olarak geliştirilmiş uygulamalar ile ya da doğrudan bireysel olarak kendiniz Instagram dünyasında paylaştığınız fotoğrafları, diğer sosyal ağlarda da paylaşabilirsiniz. Örneğin çok güzel bir manzara fotoğrafı çektiniz ve bunu Instagram profilinizde paylaştınız. İşte tam bu aşamada sadece Instagram ile yetinmeyin ve aynı zamanda bu paylaşımı Facebook, Twitter ve Pinterest gibi diğer sosyal medya profillerinizde de paylaşın. Bu sayede diğer profillerinizde yer alan takipçileriniz, arkadaşlarınız içinde Instagram içerisinde paylaştığınız fotoğraf görünür olacak.

Unutmayın, sosyal medya çok büyük bir dünyadır ve bu dünyada pasif bir şekilde sadece paylaşım yapmak yeterli değildir. Daha fazla kişiye ulaşmak ve daha fazla popüler olmak istiyor iseniz her aşamada sosyal medyanın tüm mecralarını eksiksiz bir şekilde entegreli olarak kullanmalısınız ancak bu şekilde başarı elde edebilirsiniz tanınma konusunda.

Daha Fazla Oku  Instagram Kullanıcıları İçin Gizlilik