Sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram, içerisinde çok sayıda videoyu bulundurduğundan insanlar Instagram video indirme işlemi yapmak istemektedir. Videolar, bilgisayar, tablet ya da telefonlara indirildiğinde, internet olmadan da rahat bir şekilde izlenebilmektedir. Yani bu alanda ciddi bir rahatlık sağladığı söylenebilir.

Instagram Hakkında Genel Bilgiler

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram, son dönemde yapmış olduğu yeniliklerle öne çıkmaya başladı. Özellikle Snapchat ile yaşanan satın alma deneyiminin başarısız olması üzerine başlattığı özellik kopyalama adımı ile dikkatleri daha fazla üzerine çekmişti. Atılan bu adım başta her ne kadar etik bulunmasa dahi kullanıcılar Instagram kullanmaya devam etti.

Sosyal medya kullanımı sürekli artarken Instagram bunda çok önemli bir rol oynamaktadır. Diğer platformlardan farklı özellikleriyle ayrılan Instagram, yakın zamanda yapmış olduğu açıklamalarda 1 milyardan daha fazla kullanıcıya sahip olduğunu duyurdu. Bu rakam, pek çok platform için geçerli olsa dahi Instagram’ın kısa süre önce kurulması ve kullanıcılarla daha geç buluşması, söz konusu rakamın önemini göstermektedir. Instagram video indirme işlemi de bu kadar fazla kullanıcısı olmasından dolayı çok fazla ilgi görmektedir.

Kullanıcı sayısının fazla olması, platform içerisinde çok sayıda video bulunmasına neden olmaktadır. Söz konusu videoların kalitesi, insanların beklentilerini fazlasıyla karşılamaktadır. Bundan dolayı da insanlar, söz konusu videoları telefonlarına indirmek istemektedir.

Instagram Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram kullanıcıları, uygulama içerisinde dolaşırken gördükleri videoları indirmek istediklerinde bunu nasıl yapacaklarını tam olarak bilememektedir. Video indirmek için insanların farklı yolları var. İstemeleri halinde PC ya da mobil cihazlarına bu videoları çok rahat bir şekilde indirebilirler. Aşağıda video indirme işleminin nasıl yapılacağına dair bazı yöntemler bulunmaktadır. Söz konusu yöntemlerin her birisinin kendi içinde ayrı avantajı vardır. Bundan dolayı insanlar kendilerine uygun olan yöntemi kullanarak indirme işlemi yapabilirler.

Daha Fazla Oku  Instagram Koleksiyon Oluşturma Aşamaları Ve Oluşturulan Koleksiyonları Düzenleme

Mobil cihazlara video indirmek için kullanılacak farklı uygulamalar bulunurken bilgisayarlara indirme yapabilmek için bazı internet siteleri ve programlar vardır. Söz konusu seçeneklerden uygun olanlar insanlar tarafından kullanılmaktadır.

İnstadown

İnsanlara video indirme şansı sunan bu site ilk başta sadece Instagram için geliştirilmişti. Adında da bunu anlamak mümkündür. Fakat daha sonra talebe bağlı olarak diğer sosyal medya platformlarında yer alan videolar da bu site üzerinden indirilebilmektedir.

Bu siteden Instagram video indirme işlemi yapmak son derece basittir. Bunun için öncelikle Instagram üzerinden indirmek istenilen video belirlenir ve bu videonun URL’si kopyalanır. Videoların URL’si alt tarafta yer almaktadır ve son derece basit bir şekilde kopyalanabilir. Bu aşamadan sonra ise siteye giriş yapılır. Sitenin içerisinde farklı bölümler olduğu görülecektir. Bunlar arasından Instagram seçilmelidir. Daha sonra ise kopyalanan URL buraya yapıştırılır ve indirme işlemi başlatılır. Söz konusu sitenin son dönemlerde biraz yavaşladığından şikayet ediliyor. Bunun farklı nedenleri olsa da şimdilik video indirme konusunda herhangi bir sorun çıkartmıyor. Ayrıca sitenin adında da bir değişikliğe gidildi ve instadown yerine dredown ismi kullanılmaya başlandı. Bu adreslerden ikisi de aynı siteyi açmaktadır.

Torch Web Browser

İnternet ortamında video indirmek isteyenlerin uğrak adreslerinden birisi olan Torch Web Browser, farklı platformlar üzerinden video indirme imkanı vermektedir. Instagram video indirme yapmak için var olan seçenekler arasından öne çıkan bu internet sitesi, basit bir ara yüze sahiptir.

Bu siteden video indirmek için yukarıda bahsedilen adımların tekrarlanması yeterlidir. Instagram içerisinde beğenilen herhangi bir videonun linki, buraya yapıştırılıp indirme işlemine başlanabilir. İnternet hızınıza bağlı olarak indirme süresi farklılık gösterecektir.

Bu sitenin farklı bir avantajı daha var ve internet ortamındaki bütün videoları indirme imkanı vermektedir. Sadece linkinin buraya yapıştırılıp indirmeye onay verilmesi yeterlidir. Böylece insanların çok ciddi bir avantaj sağladığı söylenebilir.

Daha Fazla Oku  Instagram Fotoğraflarını Arşiv Olarak Saklama

Yukarıda iki tane internet sitesinden bahsedilmiştir. İnternet ortamındaki gelişmeler çok hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Bu sitelere her geçen yenileri eklenirken bunların genel olarak aynı mantıkla çalıştığını söylemek yanlış olmayacaktır. Instagram farklı bir platform olmasına karşın buradaki videoların bilgisayarlara indirilmesi bahsedilen bu yöntemlerle mümkündür.

Mobil Uygulamalarla Instagram Video İndirme

Bilindiği gibi Instagram sadece mobil cihazlar üzerinden kullanılabilmektedir. Masaüstü bilgisayarlardan Instagram hesaplarına giriş yapılabilse de sadece birkaç ufak düzenleme yapılabilmektedir. Bundan dolayı da bu platformun sağlamış olduğu güzelliklerden yararlanabilmek için mutlaka mobil cihazlardan giriş yapılması gerekiyor. Buna bağlı olarak Instagram video indirme için farklı uygulamalar geliştirilmektedir. Bu uygulamaların bir kısmı Google Play Store’da iken App Store’da da bazı uygulamalar bulunmaktadır. Aşağıda söz konusu uygulamalar hakkında genel bilgiler verilmiştir.

InstaSave

Androin kullanıcıların uygulama bakımından çok daha şans olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Çünkü Google Play üzerinden çok sayıda ücretsiz uygulamaya erişmek mümkündür. InstaSave de bunlardan birisi olup adından dahi tamamen Instagram için geliştirildiği anlaşılmaktadır. Fakat zaman içinde diğer platformlar üzerinde de etkili olarak kullanılmaya başlanacaktır.

Bu programın iki farklı versiyonu vardır ve maalesef normal versiyonda video indirme imkanı bulunmamaktadır. Video indirmek için pro versiyonun alınması gerekiyor. Pro versiyon alındıktan sonra uygulama kullanılarak video indirme işlemi yapılabilir. Bu uygulamanın çalışma prensibi son derece kolaydır ve isteyen herkes bunu yapabilir. Instagram video indirme sadece birkaç adımda otomatik olarak gerçekleşmekte ve videolar mobil cihazların ilgili bölümlerine gönderilmektedir. Dolayısıyla da kullanıcılara çok büyük bir kolaylık sağladığından bahsedilebilir.

Google Play üzerine her geçen gün yeni uygulamalar eklenmektedir. Bu uygulamalar arasından uygun olanlar da denenebilir. Fakat güvenlik konusuna dikkat edilmesi gerekiyor. Yani buradan indirilen uygulamalara kişisel bilgiler verilmemelidir.

Daha Fazla Oku  Instagram Takip Sorunu

iBolt Downloader & Manager

iPhone ya da Apple cihazlar kullanan kişiler için de bir takım uygulamalar bulunmaktadır. Bunlardan birisi de iBolt uygulaması olup Instagram videolarını indirme noktasında son derece önemli kolaylıklar sağlamaktadır. Bu uygulamaya App Store üzerinden ücretsiz olarak ulaşmak mümkündür.

Uygulama cihazlara kurulduktan sonra basit bir şekilde video indirme işlemini yapacaktır. Bunun için indirilmek istenen videonun URL’sinin ilgili yere kopyalanarak yapıştırılması yeterlidir. Bu aşamadan sonra ise videolar istenen yere indirilmiş olacaktır.

App Store tarafından izlenen politikalar içerisinde güvenliğin çok önemli bir yer tuttuğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Söz konusu durum sebebiyle telefonlara dışarıdan video ve resim indirme imkanı veren uygulamalar genellikle şüpheli görülmekte ve marketten kaldırılmaktadır. Bu uygulama için şuana kadar böyle bir durum gerçekleşmedi fakat silinme ihtimalinin olduğu da bilinmelidir. Silindikten sonra Instagram video indirme için mutlaka yeni biri isimle benzer uygulamalar markete eklenecektir. Dolayısıyla da markette arama yaparak bu tür uygulamalara her zaman ulaşılacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Instagram üzerinden video indirmek isteyenlerin kullanabilecekleri yöntemlerden en fazla tercih edilenler genel itibariyle bu şekildedir. Söz konusu yöntemlerin her geçen gün biraz daha geliştirildiğinin altının çizilmesi gerekiyor. Buna bağlı olarak farklı seçenekler de yakın zamanda eklenebilir ve böylece insanlar videoları belki de şimdiki seçeneklere göre çok daha kolay bir şekilde indirme imkanı bulur.