Sosyal medyanın en çok konuşulan uygulamalarının başında hiç şüphe yok ki Instagram geliyor. Yayınlandığı ilk andan bu yana hemen hemen her dönemde yükselme gösteren Instagram, son günlerde ise takipçi sayılarını ciddi oranda artırmaya başladı. Zira Instagram’ın son dönemdeki kullanıcı sayılarının 500 milyon rakımını da geride bırakmayı başardı. Instagram’ın bu kadar büyük başarılar elde etmesiyle beraber uygulamanın sürekli güncellendiğini ve sürekli yeni özellikler kazandığını da söylemek gerekiyor. Bu noktada Instagram akıllı telefonlar için yer alan uygulamayı ne kadar güncellerse güncellesin uygulamanın web sürümü istenen başarıya da bir türlü ulaşamamıştı.

instagram-web-sürümü

Zira paylaşım yapma ya da paylaşımları konumlardırma gibi bir özelliği bulunmayan Instagram’ın web sürümü için artık Instagram’ın da kullanıcılara yeni çözümler sunacağı da ortaya çıktı. Yavaş yavaş web desteğini genişleten Instagram’ın kısa süre sonra ise web sürüm üzerinden de paylaşıl yapılmasına olanak sağlayacağı da düşünülüyor. Son dönemde web sürüme gelen arama özellikleri, resimlerin hikayeleri paylaşımlarının görüntülenmesi gibi ayrıcalıklarında eklendiği web sürümünün bunun dışında artık paylaşım yapmak için de yeni bir güncelleme gelebilir. Fakat bu konuda henüz Instagram tarafından da yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor. Bu nedenle şuan için web sürümün nasıl geliştirileceği de bilinmiyor.

Bir önceki yazımız olan Instagram’da Yorumlar Nasıl Engellenir? başlıklı makalemizde instagram, Instagram Yorum ve Instagram Yorum Engeli hakkında bilgiler verilmektedir.