Genel olarak sadece akıllı telefon uygulaması olarak bilinse de aslında Instagram diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi sadece akıllı telefonlar üzerinden kullanılan bir uygulama değil. Bunun dışında Instagram web sürüm üzerinden de tıpkı Facebook, Twitter gibi kullanılabiliyor. Tabi bu noktada bazı farklılıklarda yok değil. Özellikle Instagram’ın web sürümünün üzerinden paylaşım yapılmaması Instagram kullanımı yapmak isteyen kullanıcıların mutlaka akıllı telefona ihtiyaç duymalarını gerektiriyor. Aslında daha doğrusu bu döneme kadar gerektiriyordu.

Instagram Windows Phone

Zira artık Instagram için uzun süredir beklenen uygulamalardan biri olan masaüstü uygulaması da yayınlandı. Artık bilgisayarlar üzerinden de kullanıma imkan veren yeni Instagram uygulaması sayesinde sonunda Instagram’da Facebook ve Twitter gibi bilgisayar üzerinden de tam olarak kullanılabiliyor. Bilgisayarlarınızdan da anında paylaşım yapmanıza olanak veren Instagram masaüstü uygulamasının yayınlanmasıyla beraber Instagram’ın bundan sonra nasıl kullanılacağı da merak konusu oldu.

Özellikle Windows Phone versiyonu için Instagram’ın değişiklikler yapıp yapmayacağı da merak konusu oldu. Instagram uygulamasının artık Windows işletim sistemlerinde kullanılabiliyor olması Windows Phone uygulamasının da nasıl değişeceğinin merak edilmesine neden oldu. Şuan için Instagram tarafından bir açıklama yapılmadığını da belirtelim. Zira Windows işletim sistemlerinde kullanılan uygulamanın Windows Phone ile pek bir ilgisi olmadığını da söylemek gerek. Zira Windows Phone uygulaması daha çok akıllı telefon versiyonlarının güncellemelerini alacak gibi. Tabi bu konuda Instagram tarafından yapılacak olan açıklamada oldukça önemli.

Daha Fazla Oku  Ece Erken Verdiği Kiloları Instagram’dan Duyurdu