Sosyal medyanın en hızlı değişim gösteren uygulamalarından biri olan instagram, yeni uygulamalarını test etmek için kullanıcılar arıyor.

Sosyal Medya’da bulunan en dinamik içerik uygulamalarından biri olan instagram’da geçtiğimiz dönem, hashtag takibi, anlık hikaye paylaşımı ve çoklu fotoğraf paylaşımı gibi özellikler getirilmişti. Bu özellikler kullanıcılar tarafından çok beğenildi ve bu sayede instagram kullanıcılarını mutlu etmeyi başardı. Peki bunu nasıl yaptı?

İnstagram’ın geliştirilmesinde kullanıcıların büyük bir payı var. Aynı anket şirketlerinin yaptığı gibi anketler yapan ve hatta hiç ortaya çıkmamış yeni uygulamalarını anket şirketlerinin yaptığı gibi kullanıcılarına sunan ve alınan geri dönüşlere göre sistemini güncellemeye devam eden instagram yine yeni geliştireceği uygulamalar için denekler arıyor.

Alpha Güncelleştirmeler Yolda

Uzun zamandır beta güncellemeleri kullanıcılarına sunan instagram artık yeni alpha sürümü güncelleştirmelerini de yayınlamak için denekler aramaya başladı. Yaptığı testlerde kullandığı kişileri yine instagram üzerinden bulan uygulama bu konuda sıkıntı çekmiyor gibi görünüyor.

Yeni oluşturulan alpha testi kullanıcıları üzerinden denemeye başlayan instagram bu test sürümünün adını kullanıcıların istediği üzerine “istenilen özellikler” olarak da değiştirmeyi ihmal etmedi.

Kullanıcıların En Çok Beklediği Özellik

Yapılan yeni testlerle birlikte kullanıcıların artık tam olarak ne istediğini de bilen instagram programcıları, yeni kullanıcıların istekleri üzerine daha yoğun olarak çalışmayı sürdürüyor. Bu yeni isteklerden biri de Regram adlı bir uygulamanın instagram’a eklenmesi.

instagram deneme sürümü

Bildiğiniz gibi Regram ve benzeri uygulamalar sayesinde istediğimiz postu kendi profilmizde paylaşabiliyoruz. Bu özellik birçok kullanıcının beklediği bir özellik. Tweetter’da bulunan retweet özelliğine benzeyen regram özelliği öncelikle alpha sürümünde test ediliyor.

Test aşaması sonrasında istediğimiz postu regram ederek kendi profilimizde paylaşabileceğiz. Bunun dışında başka ne gibi özelliklerin test edildiği henüz açıklanmadı. Yeni sürümü hem Android hem de IOS uyumlu cihazlarınızdan denemek mümkün. Ancak bunun için instagram programınızı en güncel sürüme getirmeniz gerekmektedir.