Kısa süre önce kaybolan fotoğraflar güncellemesi alan Instagram kaybolan fotoğraflar özelliği ve bu özellikte ekran görüntüsü alınması durumunda bildirim göndermesi gibi özellikleri ile beraber bir anda yeniden teknoloji dünyasının gündemine oturmuştu. Attığı adımlarla teknoloji dünyasında gündem olan Instagram’ın henüz bu güncellemesi hakkında tartışmalar devam ederken Instagram yöneticisi tarafından bugün resmi blog sayfasından yeni bir güncelleme duyurusu daha yapıldı. Bu kez doğrudan Instgaram yetkilileri tarafından yapılan güncelleme duyurusuyla beraber Instagram yeni özelleri ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Peki yeni güncelleme ne gibi özellikleri beraberinde getirecek? Doğrudan Instagram tarafından yapılan açıklamalara göre değerlendirelim.

Yardım Özelliği Geliyor

Yeni güncellemeler için duyurulan Instagram Yeni Özellikleri arasında en çok dikkat çekeni artık Instagram’da yardım hizmeti verilecek olması. Birkaç zaman önce duyurulan fakat doğruluğu konusunda net bilgiler verilmeyen Instagram özelliği sayesinde artık kullanıcılar doğrudan psikolojik sorunlar yaşadığını düşündüğü hesapları Instagram’a şikayet edebilecek. Bu şikayetlerle beraber Instagram kullanıcıları 7/24 izlemeye alacak. Verilen hizmetle beraber kullanıcıların intihara eğilimleri olduğu anlaşılırsa kullanıcılara yardım sayfaları önerilecek.

Instagram Yeni Özellikleri
Instagram Yeni Özellikleri

Gizlilik Düzenlemesi

Bir diğer Instagram Yeni Özellikleri arasında Instagram’ın gizlilik özelliğinde bulunan boşluğun giderileceği düşünülüyor. Zira gizli hesabınızdan bir takipçinizi takipçileriniz arasından çıkardığınızda artık takipçinin bundan hiç haberi olmayacak ve sizin hakkınızda takipçiye herhangi bir bildirim gitmeyecek. Yani Instagram bu sayede kullanıcılara bir nevi tam gizlilik imkanı da sunmuş olacak.

En Büyük Yenilik Yorum Özelliklerinde

Instagram Yeni Özellikleri; Yorum Engelleme

Aslında yorum engeli özelliği Instagram’ın yeni özelliklerinden birisi değil. Zira yorum engelleme özelliği uzunca bir süre önce yayınlanmış ve hatta kullanılmaya da başlamıştı. Fakat yorum engeli özelliği ilk etapta sadece belirli bir kitle için kullanıma açılmıştı. Ünlülerin hesapları ve belli bir deneme bölgesi dışında kullanılmayan özellik artık tüm kullanıcılara açık olarak kullanılacak.

Daha Fazla Oku  Seren Serengil Bir Kez Daha İddiaları Gündeme Getirdi
Instagram Yeni Özellikleri
Instagram Yeni Özellikleri

Instagram Yeni Özellikleri; Yorum Beğenisi

Uygulamaya eklenen bir diğer ayrıcalık ise artık yorumlara beğeni yapabilme özelliği. Bu yeni özellik sayesinde artık Instagram hesabınıza giriş yaptığınızda paylaşımlarınıza gelen yorumlar arasından beğendikleriniz olursa yorumların altında yer alan beğeni butonları ile yorumları beğenebileceksiniz. Facebook benzeri bir sistemle kullanılacak olan yorum beğeni özelliğinin Instagram’a epey artı katacağı kesin.

Instagram Yeni Özellikleri
Instagram Yeni Özellikleri

Instagram Yeni Özellikleri; Yorum Yanıtlama

Gel gelelim son yorum özelliğine. Beğeni ve tam yorum engeli sistemlerinden sonra Instagram’ın kullanıcılara sunacağı Instagram Yeni Özellikleri arasında yine bir yorum özelliği daha bulunuyor. Bu özellik ise tamamen Instagram’ın yorum yanıtlama sistemi ile alakalı. Eksi sistemi kullanışlı bulmayan ve kullanıcıların da bu yönde yaptığı eleştirileri haklı bulan Instagram artık yorumlara yanıtla butonu ekleniyor. Bu sayede aldığınız yorumları etiketleme yapmanıza gerek kalmadan doğrudan cevaplayabileceksiniz.

Güncelleme Ne Zaman Çıkıyor?

Güncellemenin test aşamasının tamamlandığı belirtiliyor. Doğrudan Instagram’ın resmi sayfasından da güncelleme için açıklama yapılması güncellemenin sadece birkaç gün içerisinde geleceğini gösteriyor. Fakat anında tüm bölgeler için yayınlanacak mı yoksa güncelleme sadece belli bölgeler için mi yayınlanacak merak konusu.