Canlı yayın güncellemesi, hikayeler güncellemesi, çoklu paylaşım güncellemesi gibi birçok yeni güncelleme alması Instagram’ın yapısını bir hayli değiştirdi. Kullanıcıların fotoğraflarını dijital ortamda yedeklemesini sağlayan sıradan bir platform halindeyken kısa süre içerisinde büyük oranda değişim göstererek tam anlamıyla sosyal medya uygulamasına dönüşen Instagram, bu dönüşümünü henüz tamamlamış değil.

Başta saydığımız gibi canlı yayın özelliğinden tutun, hikayeler bölümü gibi oldukça renkli bölümler kazanarak, çok daha başarılı bir sosyal medya uygulaması haline gelen Instagram’ın sosyal medya uygulaması haline gelmesini sağlayan detaylardan birisi de filtreleri. Paylaşımlarda uygulanan filtreler bir yana, artık çok sık bir şekilde yüz filtrelerinin kullanıldığını görüyoruz.

Instagram Yüz Filtreleri Sürekli Güncelleniyor

Uygulamanın, Snapchat uygulamasından esintiler kazanmasını sağlayan Yüz Filtreleri çok kısa bir süre içerisinde büyük oranda gelişim göstermeye başladı. Uygulamanın farklı yönlerinden biri olarak değerlendirildiği için önem verilen kısım olması, Yüz Filtreleri bölümü için düzenli olarak güncellemelerin yayınlanmasına neden oluyor. Son olarak kullanıcı ve aktiflik oranlarının açıklandığı etkinliğin hemen sonrasında yeni bir yüz filtresi grubu daha yayınlandı. Bu bir yana yeni filtrelerle beraber yüz filtreleri kullanım oranları konusunda da önemli bilgiler verildi.

Yüz Filtreleri

Buna göre kullanıcıların yüz filtrelerini kullanma oranlarının %25-35 oranında artış gösterdiği belirtildi. Kısacası yüz filtreleri de Instagram’ın aranan özelliklerinden biri olmaya başladı. Sürekli olarak yayınlanan güncellemelerinde bu alanda ilgiyi biraz daha artıracağını düşünüyoruz. Bakalım bundan sonraki dönemde yüz filtreleri konusunda daha ne gibi yenilikler göreceğiz? Instagram’ın planlarında daha birçok yenilik olduğunu düşünmek yanlış olmaz.

Daha Fazla Oku  Instagram’a Full HD Fotoğraf Desteği Geliyor