Instagram, her geçen gün biraz daha büyümeye devam eden bir şirket olarak değerlendirilmeye başlandı. Instagram büyüdükçe, uygulamanın ulaştığı insan sayısı artış gösterince uygulamaya gösterilen ilginin de bir hayli artmaya başladığını gördük. Belki ilk zamanlarında çok önemsenmiyordu fakat son dönemlerde Instagram’da kullanıcıların ilgisini çekmek oldukça popüler konulardan bir tanesi olarak biliniyor.

Bu noktada uygulamada ilgi çekmek adına kullanıcıların yaptıkları çok ilginç girişimlerde yok değil. Son dönemde en popüler olan ve en çok ilgi çeken paylaşımlar ise Instagram’ın zengin çocukları olarak gösterilen kişilerin Instagram üzerinden yaptıkları zenginlik paylaşımları. Kimi zaman tomarlarla paralar içerisinde çekilmiş olan fotoğraflar kimi zaman lüks araçlarla beraber çekilmiş fotoğraflar derken, bu tür paylaşımlar yeni bir sektör oluşturdu.

Instagram Paylaşımı İçin Uçak Kiralamak

Sırf kullanıcıların Instagram’da zengin gözükmek adına verdiği çabayı gören bir Rus şirketi, konuyu sektör haline getirmeyi başardı. Özel bir iş oluşturan ve sırf Instagram paylaşımları için çalışma yapan firma, kullanıcılara özel jetler ile fotoğraf çekme imkanı sunuyor.

Instagram

Kullanıcılar özel jetleri kiralayarak, firma tarafından sunulan profesyonel fotoğrafçılarla beraber Instagram için jetlerle fotoğraf çektirebiliyor. Zenginlik göstergesi olarak değerlendirilen paylaşımlarda, sosyal medyada dikkat çekecek birçok efekt kullanımı yapıldığı ve profesyonel bir ekiple çalışıldığı da belirtiliyor.

2 saatliğine jet kiralayarak Instagram’ın zengin çocuklarını aratmayacak paylaşımları yapmanın bedeli ise 244 dolar. 244 dolar ödenmesi halinde firma, istenen bir jet modeliyle beraber profesyonel fotoğrafçılarıyla Instagram üzerinde paylaşmanız için fotoğraflar hazırlıyor. Oldukça ilginç olarak gelse de bir iş sektörü olarak boy göstermeye başlayan zenginlik paylaşımlarının, ne kadar daha ileri boyuta gidebileceği de merak konusu. Şu an için gelişmelere bakacak olursak, artık benzeri ilginç sektörler ile karşı karşıya kalabiliriz.