Son günlerde kullanım oranı iyice artan Instagram, sosyal medya platformları arasında fenomen olmaya başladı. 200 milyonu aşkın kullanıcı sayısı ile Instagram’ın bu alanda ne kadar iddialı olduğunu görmek mümkün. Bununla birlikte Instagram kullanımını arttıran faktörlerde tartışma konusu olmaya başladı. Bu aşamada Instagram’ın sunduğu özgürlükçü yapı ile kullanımının arttığını savunan kullanıcıların yanında aynı zamanda sürekli yeni geliştirmelerin gelmesi ile Instagram’ın popüler olduğunu savunan kullanıcılarda bulunuyor. İşte bu bağlamda Instagram’a yeni özelliklerde sürekli eklenmeye devam ediyor. İşte birçok kullanıcının beklediği yeni özellik ise sonunda geldi.

Instagram araçlar
Instagram kullanımı

Kendi blog sayfasında yeni güncellemelerini duyuran Instagram, artık kullanıcılara daha fazla kontrol sunacak. Bu yeni özelliklere göre kullanıcılar istedikleri paylaşımlara istedikleri açıklamaları ekleyebilecek. Bu sayede resimlerinizi çok daha fazla kullanıcıya ulaştırabileceksiniz. Ve resimlerinizi detaylı bir şekilde açıklayabileceksiniz. Bununla beraber bir diğer eklenecek özellik ise gelişmiş arama sekmesi. Bu arama sekmesi sayesinde de istediğiniz resimleri ya da kullanıcıları arayabileceksiniz. Instagram bu alanda size iki ayrı seçenek sunacak. Biri “People” diğeri “Picture” seçeneği. Bunlardan biri direk kullanıcıları aramanıza olanak sağlarken, diğeri ise resimleri aramanıza olanak sağlayacak. Bu şekilde kullanımı oldukça geliştirilecek olan Instagram kullanıcı sayısını daha çok artıracak gibi.

Bir önceki yazımız olan Iphone 6 İle Yavaşlatılmış Video Ekleme Özelliği başlıklı makalemizde Instagram araçları, Instagram uygulamaları ve TruSloMo hakkında bilgiler verilmektedir.