Instagram son görülme özelliği whatsapp ve Facebook’taki en son mesaj yazdığınız yani mesaj uygulamasına en son giriş yaptığınız tarihi takipçilerinize gösterecek. Yeni gelen Instagram son görülme özelliği hakkında bakalım kullanıcıların tepkisi ne olacak.

Instagram Son Görülme Güncellemesi Ne İşe Yarayacak ?

Instagram son yılların en popüler ve en çok kullanıcıya sahip sosyal medya uygulamalarından biri. Öyle ki sosyal medya uygulaması, en son istatistiklere göre dünya üzerinde her milletten toplam 700 milyon kullanıcıya sahip. Instagram son görülme özelliğiyse bu uygulama için piyasaya sürülen en son güncellemeleri içeriyor.

Instagram diğer sosyal medya platformları gibi insanları bir araya getirmek için çalışıyor. Bu şekilde milyonlarca insana ulaşan program, kullanıcılarına istedikleri fotoğraf ve videoyu paylaşma imkanını da veriyor. En son çıkan ve insanlarca çok sevilen story özelliği sayesinde Instagram oldukça fazla beğeni toplamıştı. Bu son güncellemeyle gelen “last seen” yani son görülme özelliği hakkında kullanıcıların ne düşündüğü ise merak konusu.

instagram-hareketler-durumunu

Whatsapp ve Facebook’a Benziyor

Facebook’un kendi bünyesinde topladığı whatsapp ve Instagram uygulamları gün geçtikçe birbirine benzemeye başladı. Instagram’ın en büyük rakiplerinden biri olan Snapchat uygulamasına savaş açan Facebook şirketler grubu, son olarak bütün sosyal medya uygulamalarına hikaye özelliğini getirerek rekabet ateşini iyice alevlendirmişti.

Son çıkan Instagram son görülme özelliği de buna benzer bir rekabeti arttıracak dedikodular taşıyor. Son görülme özelliği Instagram’da yalnızca doğrudan mesaj sisteminde kullanılabilecek. Yani mesaj sistemine girerek çevirim içi olduğunuzda takipçileriniz sizin çevirim içi olduğunuzu görebilecek. Bu şekilde aslında geç cevap verilen Instagram mesajları artık başka türlü anlaşılabilecek.

Daha Fazla Oku  Derbinin Fotoğrafları Sosyal Medyada Büyük İlgi Gördü

Son Görülme Kapatılabiliyor

Instagram son görülme özelliğini istediğiniz zaman kapatabiliyorsunuz. Tıpkı whatsapp’ta mavi tik ve son görülme özelliklerini kapatabildiğimiz gibi burada da bu özelliği kapatabiliyoruz. Bunun içi yapmanız gerekenler oldukça basit.

  • Instagram uygulamasını açın ve ayarlar kısmına girin.
  • Burada “Hareket Durumunu Göster” şeklinde aktif olan özelliği kapatın.

İşte bu kadar basit, artık DM’ye girdiğinizde çevirim içi olduğunuzu kimse göremeyecek.

instagram-hareketler-durumunu

Diğer Dedikodular

Screenshot yani ekran görüntüsü alma özelliği diğer gelebileceği konuşulan özelliklerden biri. Bu özellik sayesinde eğer başka bir kullanıcı sizin fotoğrafınızın ekran görüntüsünü alırsa bu sizi bir uyarı bildirimiyle belirtilecek.