Instagram Üzerinden Yeni Konum Ekleme Nasıl Yapılıyor ?

Dünyaca ünlü sosyal medya uygulaması Instagram, kendisi için geliştirilen konum paylaşma özelliğinin bazı aksayan yönleri bulunuyor. Bunlardan en önemlisi Instagram’a yeni konum ekleme konusunda yaşanan sıkıntılar.

Burada yaşanan sıkıntı eğer Instagram’a bulunduğunuz konumu eklemek isterseniz bunu Instagram üzerinden yapamamanız. Yeni konum eklemek için yapmanız gereken Facebook mobile uygulamasını açmak ve buradan yeni konum eklemek. Buradan ekleyeceğiniz yeni konum Instagram’da da görüntülenebilir ve yer bildirimi yapılabilir olacaktır.

Bahsettiğimiz yer bildirimi işlemi ve daha sonrasında yapılacak yeni konum girdisi hakkında yazımızın devamında detaylı olarak ve resimli olarak bir anlatım gerçekleştireceğiz. Önce biraz konum bilgisi kimler için neden önemli bundan bahsedelim.

Instagram’a Facebook Üzerinden Konum Eklemek

instagramda-yeni-konum-nasıl-eklenir

Konum bilgisi sosyal medya uygulamalarında ve özellikle Instagram’da çok önemlidir. Çünkü Instagram’da paylaşılan fotoğrafların konumları daha sonra “bu fotoğrafı nerede çekmiştik” ya da paylaşmıştık” gibi sorulabilecek soruların cevabını vermektedir.

Daha da önemlisi konum bilgisi ticari hesaplar için ücretsiz reklam ve tanıtım görevi görmektedir. Bir arkadaşınızın gittiği ve konum bilgisini paylaştığı bir Instagram gönderisinde, o mekanın istemeden ya da isteyerek reklamı yapılmış olur. Bu reklamı sadece o kişiyi takip eden kişiler görse de bu yöntem başarılı sayılan bir tanıtım yöntemidir.

Ayrıca restoranlar, butikler ve benzeri dükkanlar için konum bilgisinin olması itibar göstergesi olarak da görülebiliyor. Bu nedenle eğer sizin de buna benzer bir işletmeniz varsa hemen konumunuzu eklemeyi ihmal etmeyin.

5 Adımda Yeni Konum Ekleme

Instagram’da paylaşabileceğiniz bir konum bilgisini eklemenin tek bir yolu vardır. Biz bu yolu beş kısa adımda resimli olarak anlattık ve kısa metinlerle açıkladık.

Daha Fazla Oku  Instagram Akış Özelliği Açıklaması

İlk adımda, Facebook mobile uygulamasını açmalı ve Ne düşünüyorsun alalına gelerek yeri bildir işaretine dokunmalıyız.

instagram-yeni-konum-ekleme-1
Tıklayarak büyütün.

 

İkinci adımda Facebook size yakın olan konumları önerecektir. Siz eklemek istediğiniz ve daha önce var olmayan konumunuzun adını girerek devam etmelisiniz.

instagram-yeni-konum-ekleme-2
Tıklayarak büyütün.

Üçüncü adımda Facebook sizin daha önce kayıtlı olamayan konum adınızı bulamayacak ve size yeni konum eklemek için bir seçenek sunacaktır. Bu seçenek bir kutu içinde artı (+) şeklinde karşınıza çıkacaktır. Burada artı işaretine dokunarak devam edin.

instagram-yeni-konum-ekleme-3
Tıklayarak büyütün.

Dördüncü adımda, Facebook size konumunuzun ne ile ilgili olduğunu soracak ve size kategori seçenekleri sunacaktır. Buradan seçeceğiniz kategori ile birlikte konumunuzun ne ile ilgili olduğunu belirliyorsunuz. Ardından işlemlere devam etmek için ileri butonuna dokunuyoruz.

instagram-yeni-konum-ekleme-4
Tıklayarak büyütün.

Beşinci ve son adımda kategorisini ve diğer özelliklerini belirlediğiniz konumunuza açık adresinizi ekleyerek işleminizi tamamlıyorsunuz. Ayrıca buradan konumunuzun halka açık olup olmayacağını da seçebiliyorsunuz.

instagram-yeni-konum-ekleme-5
Tıklayarak büyütün.