Instagram’ın yeni güncellemeleri sonrasında uygulama artık çok daha kararlı hale getirildi. Özellikle resimlerin hikayesi özelliklerinde yaşanan donma sorunlarının giderildiği güncellemeler artık Instagram’da yaşanan birçok sorunun da giderilmesini sağlamaya başladı. Bu sorunlar arasında en çok yaşanan sorunlardan birisi de bildirim sorunları. Aslında Instagram’da genel olarak bildirimler konusunda bir sıkıntı olmadığını söylemek gerekiyor. Fakat kimi durumlarda kullanıcıların cihazlarından ya da kullanıcıların Instagram hesaplarından kaynaklı olarak bildirimlerde sorunlar yaşandığı mesajlarının geldiğini de biliyoruz.

Instagram-bildirimler

Bu noktada kullanıcıların yaşadığı bildirim sorunlarının çözülmesi için Instagram’da gelen yorumlara göre bir rehber yayınladı. Instagram tarafından yayınlanan rehberde bildirimleri nasıl açabileceğiniz gösteriliyor. Bildirimleri açmanız için yapmanız gereken tek işlem ise profilden ayarlar kısmına ardından bildirimler kısmına gelerek bildirim ayarlarını düzenlemek. Fakat bu menü üzerinden bildirim ayarlarını düzenleseniz dahi bazı durumlarda bildirimleriniz yine görüntülenemeyebiliyor. Bu gibi sorunlarda da kullanıcıların mutlaka cihazlarından bildirim ayarlarını kontrol etmeleri gerekiyor. Bu sorunu çözmek için hangi ayarları yapmamız gerektiğine bakalım.

Android İşletim Sistemi Kullanıcıları İçin

Eğer kullandığınız telefon Android işletim sistemine sahipse ilk olarak telefonunuzun uygulama menüsü üzerinden ayarlar uygulamasına girmeniz gerekiyor. Ayarlara giriş yaptıktan sonra ise yapmanız gereken “uygulamalar” sekmesini bulmak. Daha sonra buradan Instagram uygulamasına tıklayıp bildirimlere izin vermeniz gerekiyor.

iOS İşletim Sistemi Kullanıcıları İçin

iOS işletim sisteminde ise durum biraz daha farklı. İlk olarak tekrar ayar menüsüne girmeniz fakat bu kez en alt kısımlarda “bildirimler” menüsü bulmanız gerekiyor. Daha sonra Instagram’a dokunup “bildirimlere izin ver” demeniz gerekiyor.

Daha Fazla Oku  Instagram Etiket Takip Güncellemesini Hala Almayanlar Ne Yapmalı?