Aldığı yeni özellik güncellemeleri ile önce Twitter’ı bir hayli geride bırakan Instagram şimdilerde ise Snapchat’i bir hayli geride bırakmaya başladı. Zira Instagram’ın resimlerin hikayesi güncellemesinden sonra rakip sosyal medya uygulamaları üzerinde kesin bir üstünlük kurduğunu da söylemek gerekiyor. Dünya genelinde büyük ilgi gören yeni güncellemenin bu kadar çok ilgi görmesiyle beraber Instagram’da artık resimlerin hikayesi özelliğine yönelmeye başladı. Bu noktada dev sosyal medya uygulaması geçtiğimiz günlerde de resimlerin hikayesi özelliğine bir yenilik daha ekledi.

instagram-canlı-yayın

Canlı Yayın Artık Instagram’da

Uzun süredir beklenen yeniliklerden biri olan canlı yayın özelliği Instagram’ın son güncellemesi ile beraber kullanıcılara kesin olarak sunuldu. Söz konusu güncelleme ile beraber kullanıcıların artık resimlerin hikayesi paylaşımlarında tıpkı standart paylaşım yapar gibi canlı yayın paylaşımları da yapabileceği açıklandı.

Söz konusu güncelleme ile tek yapmanız gereken resimlerin hikayesi bölümünden canlı yayını başlatmak. Sıradan hikayeler paylaşımında olduğu gibi canlı yayın yapma özelliğini kullanmanız durumunda takipçilerinizin canlı yayını kaçırmaması için ise takipçilerinize de canlı yayın bildirimi gönderiliyor. Canlı yayın bildirimi sayesinde canlı yayınızın takipçilerinize haber verilmesinin yanı sıra profilinize giren takipçilerinizde yine hikayeler kısmından yaptığınız canlı yayınlara ulaşabilecek. Instagram’ın en beğenilen özelliklerinden biri olan canlı yayın özelliğinin ilerleyen dönemlerde de güncellenemeye devam edeceğini de belirtelim.

 

Daha Fazla Oku  Instagram Taslak Özelliği Denemelerine Devam Ediyor