Instagram’da takipçi kazanmak sanıldığı kadar kolay bir işlem değil. Eğer ki hatırı sayılır bir takipçi kitlesi oluşturmak istiyorsanız düzenli ve özverili bir Instagram kullanımı sağlamanız gerekiyor. Aksi halde takipçi elde etseniz bile bu takipçilerin kalıcı bir kitle oluşturması pek mümkün olmuyor. Kalıcı takipçi kitlesi oluşturabilmek için mutlaka düzenli aynı zamanda kritik noktalara dikkat ederek kullanım yapmak gerekiyor. Özellikle yapılan paylaşımlar sırasında dikkat edilmesi gereken birçok nokta var. Peki, bu noktalar neler daha detaylı bakalım.

  1. Etiket Kullanımında Otomatik Tamamlamadan Yararlanmak

Etiket kullanımı Instagram’da takipçi kazanabilmek için en büyük önem verilmesi gereken konuların başında geliyor. Ne kadar etkileyici paylaşımlar yaparsanız yapın gerekli etiketleri kullanmadığınız zaman paylaşımlarınızın kullanıcılara ulaşması oldukça zor. Tabi haliyle bu durumda da takipçi kazanma ihtimaliniz bir hayli düşük oluyor. Sadece bu nedenden ötürü bile düzenli olarak paylaşımlarınız sırasında etiket kullanmanız gerekiyor. Etiket kullanımında gelişi güzel bir şekilde yapılması yanlış. Zira paylaşım sırasında uygun etiketi bulmanız zor olabilir. Bunun için Instagram’ın püf noktalarından yararlanmakta fayda var. Paylaşım sırasında etiket belirlerken Instagram’ın otomatik tamamlama sistemini kullanarak o anda en çok ilgi çeken etiketleri paylaşımınızı ekleyebilirsiniz. Bu noktada da fazlaya kaçmamak gerekiyor. Zira yapılan paylaşımın açıklama kısmında çok fazla etiket bulunması takipçi kazanmak yerine tam tersi bir etki yaparak takipçi kaybetmenize bile neden oluyor. Etiket kullanımında bu nedenle belli bir sayıyı geçmemek gerekiyor. Bunun için ise en iyi sayı ise 4 olarak biliniyor.

Instagram etiket
Instagram etiket kullanımı
  1. Yorumlarda Etiket Kullanımı Yapmak

Etiket kullanımının takipçi kazanmanın en önemli noktalarından biri olduğunu biliyoruz. Fakat yazımızda da belirttiğimiz gibi etiket kullanımını da belli bir kritere göre yapmamız gerekiyor. Özellikle paylaşımın açıklama kısmına çok fazla etiket eklememek gerekiyor. Bu sayının 4’ü geçmemesi önemli. Paylaşım hakkında daha fazla bilgi vermek isteyen kullanıcıların ise daha fazla etiket kullanmaları için tercih edebilecekleri bir yöntem daha bulunuyor. Kullanıcıların bunun için tercih edebileceği en iyi yöntem ise yorum olarak etiket kullanmak. Belki paylaşımın açıklama kısmına çok sayıda etiket eklemeniz mümkün değil fakat paylaşımınıza yapılan yorumlara karşılık olarak yapacağınız yorumlar içerisinde de paylaşımınızla ilgili etiketler kullanabilirsiniz. Tabi yine belirtmekte yarar var yorum kısmına eklenecek olan etiketler içinde fazlaya kaçmamak önemli. Zira bu durumda tıpkı açıklama kısmında olduğu gibi ters bir etkiye neden olabiliyor.

Daha Fazla Oku  Kelly Brook Yaptığı Paylaşımla Instagram’ı Salladı
Instagram etiketler
Instagram’da takipçi kazanma
  1. Günde Bir Fotoğraf Paylaşımının Daha Üstüne Çıkmayın

Instagram’da takipçi kazanmak için aktif bir kullanım yapmak oldukça önemli. Zira Instagram’da bu konuda oldukça dikkatli. Yani eğer uzunca bir süre paylaşım yapmazsanız Instagram’dan uyarı alabiliyorsunuz. Hatta son yapılan sahte hesap temizleme operasyonunda da bu şekilde paylaşım yapmayan hesapların sahte hesap olarak nitelendirildiği ve bu hesaplarında sahte hesaplarla birlikte silindiği biliniyor. Sadece bu nedeni bile göz önüne alırsak Instagram’da aktif kullanım yapmanın önemli olduğunu söyleyebiliriz. Fakat her noktada olduğu gibi bu noktada da aşırıya kaçmamak gerekiyor. Günde 1 paylaşımı çok fazla geçmemek önemli. Günde bir paylaşımın üstüne çıkmak takipçi kazanmak yerine tersi bir etkiyle takipçi kaybetmeye bile neden olabilir. Bu nedenle bir anda çok fazla paylaşım yapmak yerine az ve öz paylaşım yapmak yararlı olacaktır.

Instagram takipçi
Instagram takipçi kazanma
  1. Instagram Kamerası Dışında Da Görüntü Paylaşmak

Instagram’da fotoğraf paylaşmak için illaki uygulama içerisinde kamerayı kullanmanız gerekmiyor. Genelde uygulama içerisinden kamera ile çekilen fotoğraflar paylaşılıyor. İlk bakışta bu oldukça büyük bir kolaylık olarak gösterilebilir. Uygulama içerisinden direk olarak kamera geçişi yapmak oldukça mantıklı.  Her zaman yanınızda internet olmayacağını bununla beraber eski fotoğraflarınızı da paylaşmak isteyeceğinizi düşünürsek de sadece Instagram kamerasından yararlanmanız yanlış olduğunu söyleyebiliriz. Bunun için ise Instagram kamera simgesine basılı tutup galeriden fotoğraflarınızı seçip eski fotoğraflarınızı da paylaşabilirsiniz.